Po divokém kole se Suchan drží ve finále Mena Tour v TOP 20

Daniel Suchan

Povedený turnaj prožívá v Ománu Daniel Suchan. Na Mena Golf Tour Championship je po druhém ze tří kol na dělené 20. příčce. V pondělí to v jeho podání bylo hodně divoké, ale dobře to dopadlo.

Suchan si jako jediný český profesionál zajistil start na šampionátu této blízkovýchodní golfové série, kterého se mohlo zúčastnit jen 60 nejlepších hráčů sezony s minimálně šesti odehranými turnaji.

Nyní dokazuje, že zde není náhodou.

V prvním kole se dostal dvě rány pod par, což znamenalo umístění v elitní desítce. Do kola druhého sice vstoupil špatně v podobě bogey na první jamce a dabláčem na druhé, dokázal se z toho však oklepat.

Hned na čtyřce si zvednul náladu první berdíkem dne a v hodně divoké druhé polovině kola, když na druhé devítce zaznamenal jen jeden par, se vrátil alespoň na par pro kolo. Celkově je tak stále -2.

"Uff, dneska to byl velký boj. Bylo to úplně jiné než včera, kdy jsem hrál díky brzkému tee timu s minimálním větrem. Dnes jsem vyrazil na hřiště později a vítr zesílil," vzkázal přímo u Ománu Suchan.

Ten prožil především senzační závěr, když zahrál birdie na jamkách 16, 17 i 18. "Naštěstí mi tam ty tři berdíky spadly, což mi hodně zlepšilo náladu. Dneska to ale nebyl můj den," nezastírá hráč Relmostu.

Před finálovým kolem je tak Suchan na dělené 20. příčce. Na TOP 10 zatím ztrácí dvě rány, na vedoucího Angličana Maxe Williamse ran šest. Celkově se hraje o 100 000 dolarů.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení