Další hvězdy pro Czech Masters: Fitzpatrick, Sullivan a Karlsson

Matthew Fitzpatrick

Lee Westwoodem, Johnem Dalym a Jamie Donaldsonem to rozhodně na letošním D+D REAL Czech Masters nekončí. Na Albatross v polovině srpna dorazí nově také anglické hvězdy Matthew Fitzpatrick s Andym Sullivanem a hrající švédská legenda Robert Karlsson.

Startovní pole třetího ročníku turnaje European Tour tak opět zesílilo. "Jednáme ještě s dalšími hráči, kteří mají zájem na náš turnaj dorazit. Vše zároveň ovlivní, kdo k nám z velkých jmen přijede po olympijském turnaji v Riu a také, kteří hráči budou ještě bojovat o šanci dostat se do rydercupového týmu. Kombinace Rio a boj o Ryder Cup se týká v tuto chvíli například Olesena a Dubuissona," říká Petr Dědek, šéf promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá.

Z tří nově potvrzených tváří si už na Albatrossu v loňském roce zahrál Fitzpatrick, který až do posledních jamek bojoval o vítězství.

To nakonec ukořistil Belgičan Thomas Pieters a Fitzpatrick obsadil třetí příčku, což bylo jedno z jeho devíti umístění v TOP 10 během nováčkovské sezony na European Tour.

Prvního titulu se tak 21letý Angličan dočkal až na domácím British Masters, senzační sezonu potvrdil děleným 4. místem v Dubaji. Letos se zatím umístil v elitní desítce jedinkrát, bylo to však na Masters, kde skončil dělený sedmý.

S Andym Sullivanem se přímo ve Wentworthu potkal Head of Golf Relmostu Robert Fikar.

"O náš turnaj je v posledních týdnech obrovský zájem, který potvrzují závazné přihlášky Fitzpatricka se Sullivanem, kteří u nás budou bojovat o své místo v evropském rydercupovém týmu," ví moc dobře Petr Dědek, co hraje mimo jiné jeho týmu do karet.

O osm let starší Sullivan hraje na nejvyšší evropské scéně od roku 2012, průlomový pro něho ale byl stejně jako pro Fitzpatricka až loňský rok. Během něho si připsal 3 vítězství - dvě v Jižní Africe a jedno v Portugalsku.

Robert Karlsson je ve svých 46 letech hrající švédskou legendou European Tour. Během své kariéry si připsal 11 turnajových vítězství, to poslední před šesti lety v Dubaji, kde až v play-off udolal Angličana Iana Poultera.

Robert Karlsson (foto: GettyImages)

"S Karlssonem jsme jednali o jeho startu u nás už loni, ale ještě to nevyšlo. V tomto týdnu nám však potvrdil svou účast pro letošní ročník, což nám udělalo obrovskou radost. Více turnajů ve startovním poli vyhrál jen Lee Westwood," těší Petra Dědka.

Letošní třetí ročník D+D REAL Czech Masters se hraje na Albatrossu od 18. do 21. srpna. Přímé přenosy v celkové míře 18,5 hodiny bude vysílat stanice Fanda, záznamy pak poběží na kanálech Nova Sport 1 a 2.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení