Spilkovou čeká novinka, naváže v Abú Zabí na předešlé cuty?

Klára Spilková

Sezona Ladies European Tour spěje do svého finiše, který okoření dva nové turnaje. Tím prvním je čtyřkolové Fatima Bint Mubarak Ladies Open, které se hraje od středy 2. listopadu v Abú Zabí. A Klára Spilková u toho nebude chybět.

Druhou novinkou bude Qatar Ladies Open v Dauhá, to ale přijde na řadu až koncem listopadu. Do té doby by měla Spilková už ráda pojištěnou kartu i na příští sezonu LET, šance na to bude mít dvě.

V tomto týdnu v SAE a v příštím v Indii.

I když se jedná o cíl, který si před sezonou s novými sponzory po boku nepředstavovala, stal se po nepovedené sezoně realitou. Aktuálně je Spilková v pořadí Order of Merit na 79. příčce, když plnou kartu si udrží nejlepší osmdesátka s alespoň šesti odehranými turnaji.

Proto může být nejlepší česká golfistka relativně v klidu, jistou obhajobu karty ale zatím ještě stále nemá. Je však na dobré cestě.

Po špatném vstupu do sezony totiž z posledních pěti turnajů prošla na čtyřech cutem. Nikdy z toho sice nebylo lepší než dělené 35. místo, ale každé euro se počítá. Naposledy dala 21letá Češka cut v minulém týdnu na čínském Sanya Ladies Open.

"Věřím, že menší úpravy v tréninku přinesou výsledky," prohlásila Spilková před odletem na východ na závěrečnou sérii turnajů. Svůj letošní nejlepší výsledek si totiž připsala právě zde v polovině května na Buick Championship, kde skončila dělená sedmnáctá.

Do turnaje v Abú Zabí vstoupí ve středu brzy ráno místního času. Z desítky odstartuje už v 7:05 společně s Francouzkou Joannou Klaten a Dánkou Daisy Nielsen. Do druhého kola vyrazí ve čtvrtek v 11:35 z jedničky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení