Proč se stal Nicklaus profíkem? Nechtěl být nefér k rodině

Jack Nicklaus

Zajímavý náhled do událostí starých 55 let nabídl Jack Nicklaus. Ten na sociální síti uveřejnil svůj dopis z roku 1961, kdy oznámil zámořské USGA, že se rozhodl k přestupu k profesionálům. A podle všeho to pro něj bylo hodně těžké rozhodnutí.

Dnešním pohledem se to může zdát až úsměvné. Nicklaus během své kariéry vyhrál 18 majorů a nespočet dalších velkých turnajů. Pro mnohé je Zlatý medvěd nejlepším golfistou všech dob. On byl ale na začátku své kariéry hodně opatrný.

Přesto přesně před pětapadesáti lety, 7. listopadu 1961, k profesionálům přestoupil. Jako hlavní důvod v dopise, ve kterém se až omlouval za své rozhodnutí tehdejšímu šéfovi USGA Josephu Dayovi, uvedl, že nechce být nefér ke své rodině.

Z mnoha stran se k němu totiž tehdy donášelo, že by si mohl přijít jako profík na zajímavé peníze a vlastně by v případě setrvání v pozici amatéra "okrádal svou rodinu". Dnes už víme, že se tak rozhodně nestalo.

Jenže pro tehdy 21letého Nicklause se nejednalo o lehké rozhodnutí. Podle všeho ho velmi trápilo, že o rok později nebude moci obhajovat amatérský titul a že už nebude součástí americké amatérské golfové rodiny, se kterou strávil přes osm let.

No, našel si jinou golfovou rodinu. Celosvětovou.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení