PGA Tour bude mít oficiální týmovou soutěž, po skoro 40 letech

Zurich Classic of New Orleans

Už v příštím roce se mohou podle všeho hráči a fanoušci těšit na oficiální týmovou soutěž v rámci PGA Tour. Bude k vidění v rámci Zurich Classic of New Orleans už koncem dubna.

Se zatím nepotvrzenou informací přišel zámořský Golf Channel. PGA Tour uspořádá první oficiální týmovou soutěž od roku 1981, kdy skončil 8letý experiment v rámci Walt Disney World National Team Championship.

Nyní by se mělo jednat o souboj osmdesáti dvoučlenných týmů, když oba členové toho vítězného získají dvouletou kartu na PGA Tour a do FedEx Cupu si připíší 400 bodů. Vítězství je pak sice posune na turnaj šampionů, nikoliv však na nadcházející Masters.

Týmy pak budou vznikat tak, že nejlepších 80 hráčů, kteří se na turnaj kvalifikují, si vyberou svého parťáka. Ten by měl mít alespoň nějaký status na okruhu. Pokud to nebude možné, může využít sponzorskou pozvánku.

A formát?

V úvodních dvou dnech se bude hrát nejprve foursone a poté fourball. Po dvou odehraných kolech, tedy 36 jamkách, přijde cut pro 35 nejlepších týmů. Turnaj na hřišti TPC Louisiana je na programu od 27. do 30. dubna.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení