Golfisté ocenili vojáky. Den veteránů připomněl i Tiger Woods

Tiger Woods

Den veteránů. Svátek, který možná není tak slavný jako jiné, přesto je mu ve světě věnována velká pozornost. Slaví se každý rok 11. listopadu. Letos ho nevynechaly ani golfové celebrity.

Možná jste v pátek potkávali lidi ozdobené květem vlčího máku, případně jste se divili, proč květinu se stuhou nosí moderátoři v televizi. Vysvětlení je jednoduché. Připomínali Den veteránů.

Ten se slaví každoročně po celém světě přesně 11. listopadu. Tedy v den, kdy v roce 1918 oficiálně skončila 1. světová válka. Už rok poté se zrodila tradice, jež vzdává hold obětem vojenských konfliktů.

Jejím symbolem je právě květ vlčího máku. To vychází z básně Na flanderských polích, již v roce 1915 napsal kanadský chirurg John McCrae, který sloužil poblíž belgického města Ypres, které se do historie zapsalo prvním použitím plynu jako válečné zbraně.

Každoročně si Den veteránů připomínají lidé po celém světě. A letos nebyli výjimkou ani golfisté. Včetně těch nejslavnějších. Vojáky bojující za své vlasti uctil třeba Tiger Woods.

Nezapomněl ani Phil Mickelson, jenž k této příležitosti publikoval na Twitteru krátké video.

Lexi Thompson zase připomněla, že v armádách v současné době nejsou už jen muži.

Stejně jako J. B. Holmes.

A k téměř stoleté tradici se připojil i Brooks Koepka.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení