Některá pravidla jsou těžká, zjednodušíme je, slibuje šéf USGA

Mike Davis

Už v brzké době se podle všeho můžeme těšit na výrazně jednodušší pravidla golfu. Slibuje to Mike Davis, šéf USGA. Nejen podle něho jsou některá pravidla zbytečně složitá a už začátkem roku 2017 by mělo dojít k jejich zjednodušení.

Davis to řekl během každoročního zasedání zámořské PGA, kde se řešila řada ožehavých témat nejen z právě končícího roku. Během něho totiž byla USGA několikrát pod palbou ostré kritiky.

Asi nejvíce se jí sneslo po US Open, které vyhrál Dustin Johnson i přesto, že se musel v závěru finálového kola potýkat s faktem, že nevěděl, zda bude potrestán za nezaviněný pohyb míčku na greenu.

Byl, ale až po dohrání kola. Incident se přitom stal už na pátém greenu.

"Ohledně rozhodnutí kolem Dustina Johnsona, toho bohem zapomenutého pravidla 18-2... V blízké budoucnosti se na to podíváme. Nasloucháme a poučili jsme se," slíbil Davis.

Mnohem dříve ale nejspíše dojde na úpravu jiných pravidel: "Řešíme, jak udělat golfová pravidla jednodušší. Především je chceme zjednodušit při užívání. Některé pravidla jsou právě teď jednoduše příliš složitá."

Podle šéfa USGA by první úprava pravidel měla spatřit světlo světa už v příštím roce, konkrétnější ale býti nechtěl.

Možná i kvůli tomu, aby se neopakovala situace z roku 2013, kdy se pořádně rozhádala USGA s PGA of America a PGA Tour. Tehdy šlo o zákaz kotvení putterů, který USGA s R&A podporovala, zatímco zámořské profesionální organizace nikoliv.

"Když se dívám zpátky, myslím si, že si z toho obě strany vzaly hodně. Věci se tehdy staly veřejnými, což pohledu na naši hru nepomohlo," ví moc dobře Davis, který tak nechce opakovat chyby z minulosti.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení