Spilková odletěla do Ameriky: Budu se soustředit sama na sebe

Klára Spilková

Zatím toho v zámoří příliš neodehrála. To se ale letos změní. Klára Spilková v neděli brzy ráno odletěla na svůj první americký major, když se na pozvánku zúčastní KPMG Women's PGA Championship. A před odletem vzkázala: "Budu se soustředit sama na sebe!"

Na svém kontě má už čtyři starty na majorech, což v ženském golfu znamená turnaje velké pětky. Třikrát se představila na Women's British Open, loni si pak odškrtla premiéru na Evian Championship. A to samé ji nyní čeká na šampionátu zámořské PGA.

Před odletem do Seattlu, kde se bude druhý major sezony v Sahalee Country Clubu hrát, si ještě otestovala v pátek Dýšinu během exhibice s Padraigem Harringtonem. Tréninkovou rundu zahrála za 66 ran, a to i přesto, že si připsala jednoho dabláče.

"Dýšina je vždy ve skvělém stavu. Jsou dva týdny do turnaje a hřiště je na tom skvěle. Líbí se mi, jak je pročištěné. Greeny pak jezdí tak, jak mají. Jsou pravdivé, což je nejdůležitější," pochválila nejlepší česká golfistka hřiště nedaleko Plzně.

Na to se vrátí za týden, když bude hlavní hvězdou šestého ročníku turnaje Ladies European Tour v Česku: "Zpátky do Čech přiletím v pondělí večer, nebo během úterý. Stihnu tak dvě cvičná kola a snad budu na to páteční první soutěžní ready."

Fanoušci i sociální sítě

Momentálně však Spilková myslí na něco úplně jiného. První americký major. Na ten dostala sponzorskou pozvánku od KPMG a sama je zvědavá, co ji za velkou louží čeká.

"Co vím určitě, tak dvě cvičná kola v pondělí a úterý. Středeční Pro-Am hrát asi nebudu," nastínila svůj program pro začátek týdne.

"Amerika je Amerika. Když koukám na videa, tak vidím, že tam jsou všichni více provázaní se sociálními sítěmi a fanoušky. Je to více o tom, aby si to i fanoušci užili," všimla si 21letá Češka, která se však neplánuje k ničemu strhnout: "Já se budu soustředit hlavně sama na sebe."

Sama věří, že jí pomůžou zkušenosti nabrané během tří ročníků British Open a loňské návštěvy Evianu. Na ten ale letos začátkem tohoto týdne kvalifikaci vynechala, když o týden dříve neuspěla v boji o U.S. Women's Open.

Orientace na Ameriku

Je tak dost dobře možné, že KPMG Women's PGA Championship bude pro Spilkovou letos jediným majorem. Jaké hřiště ji čeká?

"Je parkové a hodně úzké. Hřiště pro všechny major turnaje jsou dlouhé, taková ale byla i ta v poslední době na Ladies European Tour. V Maroku i Číně jsme hrály 5-železa do greenů. Někdy to bylo až nesmyslně postavené, když na hřišti nebyl žádný skórovací pětipar," prozradila Spilková.

S americkými hřišti zatím příliš zkušeností nemá. V Illinois si zahrála juniorský Solheim Cup, okusila také hřiště v Texasu a trénovala na Floridě.

"Zatím jsem toho v Americe příliš mnoho neodehrála. Snad se to ale v blízké budoucnosti změní. I díky kvalifikační škole na LPGA," připomněla Spilková svou letošní druhou zámořskou misi.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení