European Tour má bohatou novinku. Rolex Series na penězích nešetří

European Tour

European Tour dál pokračuje se změnami svého programu. Po atraktivních inovacích typu nočního turnaje nebo finálového vyřazovacího kola přišla i s reformou Final Series. Ta přinese vyšší odměny pro hráče.

Novinka se má jmenovat Rolex Series a má být časově výrazně rozprostřenější než současný vrchol evropské túry. Obsahovat má minimálně sedmičku turnajů na sedmi místech světa.

Tvořit ji mají jednak tři podniky současné Final Series a přidat se má i BMW PGA Championship, Irish Open, Scottish Open a Italian Open.

“Je to ohromné pro golf v Evropě i u nás ve Skotsku. Reprezentujeme domov golfu a velice se těším na tuto příležitost. Myslím, že tento krok ukazuje, co je nová European Tour,” tvrdí generální manažer Dundonald Links, na němž se turnaj odehraje, Bill Donald.

Ten dodává, že Scottish Open už je samo o sobě krásné na to, aby se stalo mimořádnou událostí. Navíc láká hráče jako příprava na třetí major sezony British Open.

“Každý ví, že když budete hrát na Scottish Open, výrazně ze zvýší vaše šance na vítězství na British Open,” doplňuje Donald.

Nyní bude mít Scottish Open ještě jedno lákadlo navíc. Jako součást Rolex Series bude muset výrazně navýšit dotaci. Celá nová série se točí kolem čísla sedm a nejinak je tomu i u prize money.

Sedm turnajů na sedmi různých místech světa tak nebude mít nižší dotaci než sedm milionů dolarů. Naopak v případě Italian Open je sedmimilionová dotace uváděná v eurech (asi 7,5 milionu dolarů). Nejbohatším podnikem pak bude DP World Tour Championship v Dubaji s osmi miliony dolarů.

Změní se také termín Irish Open. To se má nově konat týden před turnajem ve Skotsku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení