Golfový svět se loučil s Alim: Woods, McDowell, Norman i Korda

Muhammad Ali

Páteční smrt Muhammada Aliho zasáhla všechny, golfový svět nevyjímaje. Ali byl inspirací pro mnoho nejlepších golfistů světa, kteří své myšlenky na boxerskou legendu prezentovali skrze sociální sítě.

Ali zemřel v pátek večer v nemocnici ve Phoenixu. Čtyřiasedmdesátiletý olympijský vítěz zde byl v průběhu týdne hospitalizován kvůli dýchacím potížím, už 32 let přitom bojoval s Parkinsonvou nemocí.

Boj byl vlastně celý jeho život. A´t už v ringu nebo mimo něj. Do srdcí mnohých se zapsal nejen svým příběhem, ale i citáty, které motivují nejen sportovce dodnes. Golfisté nejsou výjimkou.

Jeden takový si do svého rozloučení vypůjčila také Jessica Korda: "Nenávidím každou minutu tréninku. Ale říkám si: Nenechávej toho. Teď trp a zybtek svého života žij jako šampion."

 

RIP #legend

Fotka zveřejněná uživatelem Jessica Korda (@thejessicakorda),


"Navždy budeš tím Největším a to za více než to, co jsi dokázal v ringu. Šampionem pro mnoho lidí z mnoha důvodů," pronesl Tiger Woods. 


"Je hodně mírně řečeno, že sprdce celého sportovního světa dnes bylo těžce zasaženo smrtí Muhammada Aliho," vzkázal Jack Nicklaus. 

Mnozí pak uveřejňovali své fotografie s Alim. Jako třeba Graeme McDowell, Greg Norman nebo Justin Rose.

 

We've lost an inspiration, a legend, the greatest ever. #RIP #ALI

Fotka zveřejněná uživatelem Graeme McDowell (@graeme_mcdowell),

 

 

"Byl jak výjimečný, tak kontroverzní. Inspiroval i posiloval. Měli bychom oslavovat jeho odkaz. Odpočívej v pokoji, šampione," napsal Gary Player.

Fotka Luka Donalda pak řekla vše.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení