Skotský všudehrál! V 58 letech poznal všech 558 skotských hřišť

Skotská vlajka

Zahrát si všechna hřiště v jedné zemi? U nás nic až tak nereálného, ale třeba ve Skotsku? Jde to! Alespoň Laurie Skuodas to dokázal. Potřeboval na to 13 let a předpokládáme, že také hodně tolerantní ženu či přítelkyni.

Ve Skotsku je aktuálně 558 veřejných hřišť a Skoudas má nyní konečně u všech odškrtnuto, že si je zahrál. Nebylo to ale rozhodně zadarmo, když se nebavíme nejen o cenách fee, ale i o tom, že čas jsou peníze.

Osmapadesátiletý golfový nadšenec během své 13leté golfové cesty utratil za fíčka zhruba 8500 liber a odehrál 8091 jamek. To je něco málo přes libru na jednu jamku, což opravdu jde.

U es to až tak dobrý přepočet nebyl, jedno ho vyšlo na 4250 liber.

Zahrál totiž "pouze" dvě.

"Abych se přiznal, tak nevím, kolik jsem toho nacestoval. Pouze jsem si užíval hraní na různých hřištích," řekl pro Daily Mirror Skoudas, který na některá hřiště dokonce musel plout svou vlastní jachtou.

Pochvaluje si především to, že poznal svou zemi z nejrůznějších pohledů a podíval se na místa, na která by bez golfu nikdy nezavítal.

"Jak jsem zjistil, Skotsko má nejlepší průměr hřišť s ohledem na svou populaci," usmál se doslova a do písmene golfový blázen, který za své nejoblíbenější skotské hřiště považuje Royal Dornoch.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení