Na Dýšině se při LET představí až 12 Češek a dvě Slovenky

Pilsen Golf Masters

Už v příštím týdnu dorazí do Česka pošesté Ladies European Tour. Počtvrté se pak bude hrát na plzeňské Dýšině a opět u toho bude česká ženská golfová špička. Už nyní má jistotu startu 11 domácích hráček, pro jednu další je připravené ještě jedno volné místo.

O tom organizátoři akce rozhodnou v nejbližších dnech. Chtěli totiž počkat na výsledky víkendového turnaje Czech Golf Amateur Tour na liberecké Ypsilonce, podle kterých se rozhodnout, zda udělí divokou kartu domácí či zahraniční hráčce.

Vedle Kláry Spilkové mají už nyní jistotu startu dvě další profesionálky Eva Koželuhová a Lucie Hinnerová. Česká golfová federace pak udělila své karty šestici nejlepších amatérek: Karolína Vlčková, Kateřina Vlašínová, Marie Luňáčková, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková a Hana Ryšková.

Další karty dostaly od promotéra amatérky Kateřina Krásová a Kateřina Würflová, mistryně klubu na Dýšině. Ze Slovenska byly pozvány loni v turnaji úspěšná Lea Klimentová a také Aneta Abrahamová.

"Turnaj však má všechny předpoklady stát se i z mezinárodního hlediska jedním z nejvýznamnějších v této olympijské sezoně," pochlubil se promotér Robert Klotz, kterého těší, že akce bude mít v tomto roce nejsilnější obsazení ve své historii.

Evropská špička

Celkem se na něm představí 25 vítězek turnajů Ladies European Tour. Hrát bude aktuálně vedoucí žena Order of Merit, Američanka Beth Allen, a také 4 z 5 nejlepších, potažmo 9 z top 15 ve finančním žebříčku sezony.

K dalším hvězdám patří doživotní členka tour Trish Johnson a vítězky Order of Merit z minulých let, Gwladys Nocera a Becky Brewerton. Dýšina přivítá rovněž někdejší držitelky cen Rookie of the Year v čele s Amy Boulden či nejlepší amatérku světa Leonu Maguire.

Je ale jasné, že domácí fanoušky budou nejvíce zajímat domácí hráčky, především pak ta nejlepší z nich. "I proto jsme se rozhodli dát turnaji podtext Vyprovoďme Kláru Spilkovou na olympijské hry," dodal Klotz.

Opět vlakem

Co se týče olympijských her, na Dýšině si zahraje nejméně dvacet hráček, které v srpnu vyrazí do Rio de Janeira bojovat o olympijské medaile. Zajímavostí pak také je, že se bude jednat o první letošní turnaj LET na evropské půdě.

Tipsport Golf Masters je na programu od 17. do 19. června a bude se hrát o celkovou dotaci 250 000 eur. Přímé přenosy z víkendových kol bude vysílat Česká televize pokaždé od 13:00 do 16:00.

Vstupenky na turnaj se prodávají v síti TicketPro. Diváci se vstupenkami mají dopravu vlakem na Dýšinu zdarma, spoje odjíždějí z Prahy v ranních a dopoledních hodinách a po skončení hry se lze dopravit opačným směrem zpět.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení