10 užitečných rad, jak si užít a zahrát lépe Kunětickou Horu

celá fotogalerie (30) » Kunětická Hora

Máš s sebou plavky a ručník, ptal se mě kamarád, když jsme si jeli společně poprvé zahrát golf pod Kunětickou horu. "Budeš pořád na pláži," smál se do telefonu a já věděl, že má nejspíše pravdu. Kuňka prostě nahání obavy, i když vlastně úplně zbytečně. Stačí se držet našich deseti rad a garantujeme vám, že vaše příští kolo zde bude mnohem lepší. A zábavnější.

Kunětická Hora patří mezi nejkvalitnější hřiště u nás. Není náhodou, že se zde hraje turnaj Challenge Tour, což je ale jen další důvod, proč se lidé zdejších fairwayí, roughů, greenů a především bunkerů tak trochu bojí. Nebo mají minimálně respekt.

"Jsou to zbytečné obavy. Ano, je zde potřeba hrát delší rány, ale lidé se hlavně musí naučit říkat si, že chtějí zahrát na jednu stranu fairwaye. Kvůli bunkerům to zde není o tom narvat to kamkoliv, je potřeba trochu přemýšlet," říká na úvod našeho povídání místní profesionál Ondřej Špůr.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

A hned přidává tip, který může zásadně snížit vaše skóre zahrané na Kunětické Hoře: "Na většině jamek je základem si říci, kam můžu ustřelit, když se mi rána nepovede. Ono to platí pro řadu hřišť, ale zde je to klíčové."

Čeho dalšího je potřeba se držet, aby pro vás Kuňka nebyla noční můrou, ale oblíbeným hřištěm, kde pokaždé naplno otestujete svůj golf? To se dočtete v dalších dvou kapitolách tohoto článku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení