10 užitečných rad, jak si užít a zahrát lépe Kunětickou Horu

celá fotogalerie (30) » Kunětická Hora

1) Nebojte se hrát dlouhé rány

Kuňka vyžaduje dlouhé rány, to je bez debat. Jakmile se zde o ně hráč nesnaží, tak je to pro něho na většině jamek těžší. Když nelétá driver, je zaděláno na problémy.

"Samozřejmě, každý má svou strategii, ale jakmile se zde držíte zpět, tak vás čekají těžké dlouhé rány do greenu," říká jasně Ondřej Špůr a přidává: "Navíc si myslím, že jsou zde široké a přívětivé fairwaye, takže se není čeho bát."

2) Zjistěte, jaké jsou roughy

Když se během turnaje Challenge Tour mluví o turnaji, všichni zmiňují vysoké a neprostupné roughy. To ale není případ zbytku roku.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

"Proto je důležité zjistit, jak vysoké roughy jsou. Pokud jsou připravené tak, jako třeba na turnaj profesionálů, tak je potřeba více přemýšlet o svých ranách a hrát přesněji. Pokud jsou ale nízké a ne tak prorostlé, což je případ většiny sezony, tak je možné to pálit. Případné rány z nich nejsou tak těžké a dá se z nich hrát druhá rána na green," popsuje místní profesionál.

Jedním dechem ale dodává, že pokud vyrazíte na Kuňku právě v období kolem turnaje Challenge Tour, bude to pro vás skutečná challenge, tedy výzva: "Už jen najít míček je pak hodně těžké, natož se pak alespoň vyhrát na fairway. Ve zbytku sezony se ale hráči nemusí bát, že budou ztrácet míče."

3) Vyzkoušejte kratší odpaliště

Nebojte se vyzkoušet jiná (kratší) odpaliště, než na které máte HCP. Od tohoto roku jsou na Kuňce nová fialová, která jsou prakticky na začátku fairwaye. Člověk z nich pozná hřiště z nové perspektivy, vyzkouší si jiné rány a ve většině případů zahraje i mnohem lepší čísla, než na která je zvyklý. A vyloženě výkonnostní hráči mohou na některých jamkách atakovat z fialových odpališť green už první ranou.

"Hodně lidí se stydí zahrát si jednou za čas třeba z červených odpališť, ale k tomu není žádný důvod. My často z červených chodíme s dětmi. Je to pak trochu jiný golf a odbouráváme tím stereotyp," nabádá Špůr. "Myslím si, že golf hrajeme proto, že si chceme užívat birdie a ne se pořád jenom trápit tripláči nebo sněhuláky," říká jasně.

4) Nepočítejte s dojezdy na green

Rozhodně zde nepočítejte s tím, že vám kratší rána dojede do greenu. To se vám na Kunětické Hoře podaří skutečně jen ve výjimečných případech.

"Hráči jsou z jiných hřišť zvyklí, že jim míček doskáče na green, protože tam nejsou bunkery. Takže i když dají třeba topinku nebo krtka, tak to pořád může být ve výsledku dobrá rána. U nás se ale musí v takovém případě vejít do patnáct, někdy i deseti metrů co se týče úzkosti hrdla u greenu. To je prostě Kunětická Hora," nehledá jiné východisko pro rány do greenu Ondřej Špůr.

5) Nezavírejte si jamky

Na některých jamkách je velmi důležité si nezavřít cestu na green nebo ke greenu druhou ranou. Je to třeba případ jedničky a trojky, což jsou podobné pravé doglegy. Proto se zde vyplatí nemyslet na zkrácení jamky, ale jít "poslušně" delšími ranami.

Ona zde totiž zkratka může být, slovy klasika, delší, ale o to horší cesta. Zrcadlová je čtyřparová dvanáctka, kde si lze zkrátit cestu po levé straně kolem stromů, ale také se v nich lze dobře zakopat. Risk zde zisk rozhodně být nemusí, spíše naopak. A nervy máte také jenom jedny.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení