Na Czech Masters přijede Clarke, Daly i Westwood. Praha uvidí Challenge Tour

Darren Clarke

Už teď je jasné, že čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters nabídne minimálně srovnatelnou podívanou, jako úspěšný třetí. Do Prahy totiž opět přijdou Lee Westwood s Johnem Dalym, které navíc doplní poslední evropský rydercupový kapitán, legendární Darren Clarke.

Je to pouze potvrzení toho, jaké jméno si akce, za kterou stojí promotérská společnost Relmost, v posledních třech letech vydobyla. V příštím roce se bude na Albatrossu hrát v novém termínu od 31. srpna do 3. září, když prize money zůstane 1 milion eur.

"Z velkých hvězd opět přijedou John Daly a Lee Westwood. Znovu dorazí Jamie Donaldson, náš první vítěz. Novou tváří našeho turnaje bude Darren Clarke. Letošní kapitán rydercupového týmu Evropy, vítěz The Open v roce 2011, vítěz 14 turnajů na European Tour, tří na PGA Tour a bývalá světová dvojka. Řadíme ho mezi golfové ikony," říká Petr Dědek, šéf Relmostu.

Clarke se přitom vrátí do Česka na turnaj European Tour po dvaceti letech. Hrál tady čtyřikrát po sobě, dvakrát skončil pátý.

Podle Petra Dědka se ale ještě nejedná o konečnou plejádu hvězd turnaje: "Tahle sestava ještě zdaleka není definitivní. Jednáme s dalšími dvěma slavnými hráči, kteří patří do absolutní světové špičky, a chceme, aby byli reklamními tvářemi turnaje."

Akce se v příštím roce zúčastní minimálně deset českých hráčů včetně členů Relmost ProGolf Teamu. Těmi jsou v současnosti Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Daniel Suchan, Petr Dědek jun., Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra a nejlepší slovenský golfista Ján Friesz. Účast mají jistou i nejlepší čeští amatéři, které nominuje České golfová federace.

John Daly a Lee Westwood letos na D+D REAL Czech Masters (foto: Ota Mrákota)

"Díky společnosti Relmost se u nás v posledních letech staly tradicí turnaje dvou nejvyšších mužských profesionálních sérií v Evropě čili European Tour a Challenge Tour. Vedení českého golfu a já osobně máme velkou radost z toho, že jsme s panem Petrem Dědkem a jeho týmem postupně navázali úzkou spolupráci, z níž profitují všichni nadějní čeští hráči," pochvaluje si Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Těší ho ale více věcí: "Pro špičkové amatéry je stále důležitější Challenge Tour, v níž je pro ně přece jen reálnější projít cutem a odehrát čtyři kola v plném nasazení. European Tour je zatím odměna jen pro ty nejlepší. Těším se rovněž na spolupráci s Relmostem na prezentaci golfu jako divácky atraktivního sportu, který kromě jiného přináší i velký ekonomický efekt našemu cestovnímu ruchu a vynikající možnosti prezentace partnerům,"

Letos navštívilo D+D REAL Czech Masters téměř 25 tisíc diváků. Významně se na této rekordní návštěvě podílel vstup zdarma pro české registrované golfisty.

"Také příští rok budou mít diváci s členskou kartou České golfové federace vstup zdarma. Novinkou bude vstup zdarma pro majitele platebních karet Raiffeisenbank. Nic nezaplatí ani děti do 15 let a ZTP. Pro všechny ostatní jsou k dispozici vstupenky, jejichž prodej se spouští 1. prosince na stránkách Ticketpro. Vstupné se nemění. Na čtvrtek a pátek stojí po 100 korun, na sobotu nebo neděli 200, turnajová permanentka vyjde na 400 korun," vysvětluje Pavel Poulíček, výkonný ředitel Relmostu.

Challenge Tour poprvé v Praze

Poprvé v historii se v příštím roce na území Prahy uskuteční turnaj série Challenge Tour. Bude to od 6. do 9. července na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi. Turnaj pod pracovním názvem Prague Golf Challenge se stane druhou českou akcí této série po D+D REAL Czech Challenge, která se hraje na Kunětické Hoře.

"Pro nás je samozřejmě velikou ctí a také příslibem do budoucna hostit turnaj evropské Challenge Tour. Při návštěvě zástupce této organizace José Maria Zamory jsme dohodli pouze drobné úpravy černých odpališť a způsob sečení před turnajem, aby vše bylo ideální i pro tak prestižní sportovní událost," říká Milan Heidler, marketingový manažer Prague City Golf.

Prague City Golf na Zbraslavi (foto: Ladislav Adámek)

Jinak podle něho hřiště splňuje náročné požadavky: "Ostatní věci včetně zázemí hřiště je podle Zamory připraveno na turnaj evropské úrovně. Jsme proto rádi a bereme to i jako zhodnocení naší práce a investic do hřiště po povodních. Náš resort se zařadil tam, kam podle nás patří, a sice mezi top sportovní hřiště v České republice."

Ve stejném termínu se hrál v posledních třech letech turnaj D+D REAL Slovakia Challenge. "Dá se říct, že jsme do Prahy přesunuli turnaj ze Slovenska. Penati Golf Resortu jsme poděkovali za tříletou spolupráci a připravujeme projekt, který bychom na Slovensku chtěli v budoucnu zorganizovat. V každém případě naší prioritou je podpora českého golfu, a proto jsme se rozhodli k této změně,” dodává Petr Dědek.

Pořádáním druhého turnaje Challenge Tour v Česku se pro české hráče rozšíří počet turnajů, na kterých mohou v rámci Challenge Tour startovat na pozvánku. Místo osmi jich nově bude devět, což by jim měla dát ještě věcí šanci uhrát si plnou kartu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení