Nadšený Bubba: Byl bych asistentem v Ryder Cupu celý život

Bubba Watson

Letošní nehráčská zkušenost na Ryder Cupu Bubbu Watsona naprosto nadchla. A tak kdyby mohl, stal by se asistentem amerického kapitána na celý život. Tak moc si svou roli v Hazeltine při vytouženém americkém vítězství užíval.

Američané po třech prohrách v řadě konečně Evropu porazili. Watson, jeden z žebříčkově nejlepších Američanů, se ale nedostal do týmu jako hráč. Ani v kvalifikaci, ani díky divokým kartám. A tak se kapitánu Davisu Loveovi III přihlásil alespoň jako asistent.

"Byla zde spousta věcí, které jsem se naučil díky tomu, že jsem byl na druhé straně. Jsou to věci, na které jsem nikdy nemyslel, protože jako hráč myslíte hlavně na sebe," přiznává 38letý Watson.

Je jasné, že v budoucnu by se rád podíval do amerického výběru ještě jako hráč, vždyť dvojnásobný šampion Masters je stále v TOP 10 světového pořadí, ve kterém je aktuálně čtvrtý nejlepší Američan.

Pokud by to ale nevyšlo, nikdy nepohrdne žádnou rolí v týmu.

Jednou třeba i vysněného kapitána.

"Kapitánství v Ryder Cupu beru stejně, jako uvedení do Síně slávy. Do té se třeba nedostanete, ale díky tomu, jací jste a co jste v golfu dokázali vás třeba jednou vyberou jako rydercupového kapitána. Je to jiná verze Síně slávy," myslí si populární Bubba.

Pro levorukého ranaře je to jeden z životních snů: "Jestli si myslím, že bych v tom byl dobrý? Ano. Chtěl bych to dělat? Ano, z celého srdce. Příští rok, další rok, klidně bych to dělal každý rok."

"Už v šatně jsem řekl, že bych mohl být asistentem kapitána na celý život. Kdyby mě nechali podepsat smlouvu, který by mi to zajistila do konce života, šel bych do toho, protože jsem si to moc užíval," dodal Watson.

Ten se v tomto týdnu představí na Hero World Challenge, kde se k soutěžnímu golfu po dlouhých 15 měsících vrací i Tiger Woods.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení