OBRAZEM: Woodsův návrat byla jedna velká houpačka. Je spokojený

celá fotogalerie (20) » Tiger Woods

Nebylo to fiasko, kterého se mnozí obávali, ani senzace. Přesto to byl maximálně pozitivní týden, který dal Tigeru Woodsovi a jeho fanouškům naději, že se společně budou v příštím roce potkávat častěji. A to navíc na hřišti, kde Tiger skoro 16 měsíců chyběl.

Žádná očividná bolest zad, žádné opakující se chyby ve hře. Nejvíc birdie ze všech hráčů na turnaji (24), pár dabláčů a celkové skóre -4. Tak nějak by se dal zhodnotit návrat Tigera Woodse k soutěžnímu golfu na jeho akci Hero World Challenge.

"Jsem potěšený tím, jak dobře jsem se dostal to tempa soutěžních kol. Toho jsem se obával. Vracel jsem se po hodně dlouhé pauze a trvalo mi to čtyři pět šest jamek, než jsem se cítil pohodlně," přiznal po posledním puttu na Bahamách Woods.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Když nepočítáme finálové kolo, tak se mu přitom na úvodní devítce hřiště v Albany Golf Clubu dařilo. Během čtyř kol na ní byl celkem deset ran pod par, zatímco na té druhé +6. I to ukazuje, jaká to byla v Tigerově podání houpačka. Chvíli byl nahoře, chvíli dole.

S ohledem na tak dlouhou herní pauzu se to ale dá pochopit. Tělo i mysl si na soutěžní golf jednoduše opět musí zvyknout: "Je to něco trochu jiného, musel jsem se do toho dostat. Ať už se jedná o ruce nebo nohy."

"Také jsem musel opět dostat do těla adrenalin, ale zároveň být v klidu co se týče nervů, rukou, těla i rychlosti. Už na drivingu jste o hůl delší! To je jiné a já si to opět musel připomenout. Každý den jsem se do toho ale dostal docela rychle," těší Tigera. 

Jestli něco Woodsovi muselo udělat radost, tak to bylo skórování. Nikdo v osmnáctičlenném startovním poli nezahrál více berdíků, než on. Celkem jich během čtyř kol zapsal do skórkarty čtyřiadvacet. Vítěz turnaje Hideki Matsuyama, v této statistice druhý, zahrál o dva méně.

"Podařilo se mi v tomto týdnu zahrát hodně birdie, což je fajn. Hrál jsem hodně agresivně," přiznal 40letý Američan, z čeho pramenilo hodně radosti na greenech, ale zároveň i hodně chyb. Vždyť zahrál také osm bogey a celkem šest dabláčů.

Celkově však převládají u Woodse pozitiva. A jelikož má v plánu mít v příštím roce "plný" kalendář, máme se na co těšit.

"Myslím si, že po pár startech se mi podaří udělat tu a tam pořádný humbuk. Tady se mi nepovedla dvě kola, ale celkově to byl hodně zábavný, soutěživý týden," těší americkou golfovou legendu.

A na co těšit se tak mají i jeho příznivci, kterých je stále po světě mnoho. A řada z nich se na golf podívala v minulém týdnu opět po delší době.

"Je skvělé být zpět a opět hrát proti těm nejlepším hráčům na světě. Bohužel jsem během celého týdne udělal hodně chyb, ale cítím, že tam bylo také hodně pozitivních věcí. Opravdu bylo. Jsem za to rád, jen potřebuji svou hru trochu vyčistit," uzavřel Woods.

Tak v roce 2017 ahoj, Tigre. Těšíme se.

Nejlepší fotky (20) Tigera Woodse z finálového kola zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení