VIDEO: Krásná Paige mluvila v slzách o kyberšikaně, kterou si prošla

Paige Spiranac

Před rokem si prošla peklem, ale nikdo nejspíše netušil, jak velkým. Paige Spiranac se v tomto týdnu opět po roce ukáže fanouškům na závěrečném turnaji Ladies European Tour v Dubaji, kde startuje na sponzorskou pozvánku. Během tiskové konference se velmi emotivně svěřila s tím, čím vším si prošla.

Spiranac je virtuálním úkazem světového golfu. Jako nadprůměrná golfistka o sobě totiž v úvodu své kariéry nedala vědět skvělými výsledky, ale svou hodně sexy přítomností na sociálních sítích. A právě kvůli tomu je trnem v oku spoustě lidí. Nejvíce se pak ozývají internetoví trollové a hrdinové. Často anonymně.

"Bylo to hodně těžké. Tři týdny poté jsem si dala volno a nic nesledovala," přiznala, co prožívala po loňském vystoupení v Dubaji, kde po kolech za 77 a 79 ran neprošla cutem. "Lidé neútočili pouze na mě, ale i na mé rodiče, rodinu a přátele. Říkali o mně, že jsem ostuda golfu. Bylo těžké se s tím každý den vyrovnávat," nepopírá.

V tu chvíli jí za řečnickým stolem přemohly emoce. Na chvíli se odmlčela a poté rozbrečela. Když ale její přísedící chtěla nasměrovat tiskovou konferenci jiným směrem, Spiranac jí v tom zabránila.

"Ne, myslím si, že je důležité, aby lidé viděli, jak moc to může zasáhnout," řekla jasně a následně mluvila o tom, jaké to bylo neustále poslouchat, že není nejen dobrou golfistkou, ale ani člověkem.


Na podobné internetové soudy ale podle ní nikdo nemá právo: "Nikdy nevíte, čím si daná osoba prochází ve svém životě. Momentálně přibývá sebevražd náctiletých a jedním důvodem je právě kyberšikana."

"Chci proto šířit svůj příběh a nechávat mluvit emoce, protože lidé si možná uvědomí, co dělají," dodala a přidala pár dalších postřehů. Když po zhruba dvou minutách domluvila, novináři ji přímo v tiskovém středisku odměnili potleskem.

Poté přidala i jednu radu těm, kterých se kyberšikana týká: "Pro každého, kdo je šikanovaný, je velmi důležité mít někoho, s kým o tom může mluvit. Myslím, že lidé se o tom stydí mluvit. A to je problém."

Záznam tiskové konference s Paige Spiranac

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení