Tiger opět ukázal svou sílu. Sledovanost turnaje byla trojnásobná

Tiger Woods

Je to jednoznačný důkaz, jak je Tiger Woods stále důležitý pro golfový svět. Letošní sledovanost Hero World Challenge jasně předčila tu loňskou, když důvod je jasný. Před rokem Tiger na svém vlastním turnaji nehrál, letos ano.

Woods se na turnaji ukázal po skoro 16 měsících. Když odpálil ve čtvrtek svůj první míček, bylo to přesně po 466 dnech. A jak se ukázalo, na ten okamžik čekalo s napětím velké množství golfových fanoušků.

Nebo fanoušků Tigera Woodse.

Jak ukázaly statistiky, na první kolo turnaje se oproti loňskému ročníku dívalo o 190 procent diváků více. A v letošním roce nemělo žádné první kolo od British Open větší sledovanost, než to z bahamského Albany Golf Clubu. Když tedy nepočítáme Ryder Cup.

Prvním kolem se ale Woodsovi fanoušci nenasytili. Páteční druhé kolo sledovalo dokonce o 200 procent diváků více, než loni. A výrazný nárůst sledovanosti měly zámořské stanice i o víkendových kolech, a to i přesto, že Tiger nebojoval o vítězství.

V sobotu to bylo konkrétně na NBC o 92 procent více a na Golf Channelu o 162 procent více. V neděli se sledovanost oproti loňskému ročníku zvedla na NBC o 54 procent a na Golf Channelu o 126 procent. To jasně dokazuje, jak Tiger Woods stále táhne.

Všimli jsme si toho přitom i u nás na webu. Články s Tigerem Woodsem měly násobně větší čtenost, než ostatní. Přesto dvě akce zajímaly české golfové fanoušky ještě více.

První z nich je D+D REAL Czech Masters, které v minulém týdnu oznámilo své první hvězdy pro příští ročník, kterými budou Lee Westwood, John Daly a Darren Clarke. Druhou pak soutěž golfové krásy MissGolf, kterou vyhrála Petra Hladíková.

Jak je vidět, domácí události táhnou více, ale mezi těmi zahraničními Tiger Woods stále vládne. A nejspíše ještě dlouho bude.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení