Zbraslav se těší na Challenge Tour, je pro ni satisfakcí po povodních

Zbraslav

Byla to nečekaná zpráva, která ale musela potěšit všechny golfové fanoušky nejen v Praze, ale i jejím okolí. Už v příštím roce se bude hrát na Zbraslavi turnaj Challenge Tour, druhé nejvyšší evropské profesionální série. Kdo by něco takového řekl před čtyřmi roky, kdy se místní osmnáctka vzpamatovávala z ničivých povodní.

Jenže od té doby, čistě obrazně, uplynulo už hodně vody a Zbraslav se zařadila mezi nejlepší česká hřiště. To oceňují také samotní hráči, kteří v tomto roce poctili hřiště na kraji Prahy více návštěvami, než tomu bylo loni. "Rok 2016 pro nás byl fantastický," potvrzuje Milan Heidler, marketingový manažer Prague City Golfu.

Poslední zbraslavskou novinkou jsou závlahy na venkovních odpalištích na drivingu, díky kterým disponuje hřiště skoro 100 odpališti, ze kterých je možné hrát celoročně. "Také jsme vytahali z greenů plst a častější a důraznější aerifikací a válcováním jsme je zrychlili tak, aby odpovídaly evropské úrovni," říká Heidler.

I díky tomu si hřiště za tréninkové zázemí zvolila řada domácích profíků, kteří zde navíc zakončili sezonu milionovým Prague Golf Masters.

V té době přitom ještě na Zbraslavi ani netušili, že se jedná pouze o ochutnávku toho, co budou moci hráčům i fanouškům nabídnout v příštím roce: "Možná i to, že turnaj dopadl dobře a hráči si ho pochvalovali, bylo jedním z důvodů, proč si nás Relmost vybral za partnera při pořádání turnaje Challenge Tour v Praze."

Šéf Relmostu Petr Dědek a Milan Heidler během prosincové tiskové konference.

"Jedná se pro nás o určitou satisfakci za práci, jakou jsme hřišti v posledních letech věnovali, a samozřejmě i za investice, které musely po povodních přijít," dodává Heidler.

Ten věří, že pořádání vrcholné evropské akce přitáhne ještě více zahraničních hráčů, než kteří na hřiště dorazili v posledních letech.

"Není mnoho evropských metropolí s takovou historií a turistickými možnostmi, kde máte v dojezdu do půl hodiny osm nebo deset kvalitních golfových hřišť, na kterých si můžete zahrát. A ještě tu máme nejlepší pivo na světě," vypočítává největší zbraně Prahy na získávání nejen golfových turistů.

Že se bude moci Prague Golf Challenge skutečně na Zbraslavi konat museli nejdříve schválit zástupci evropské série. Ti dorazili do Prahy v listopadu a byli spokojení.

"Hřiště má ideální polohu, jak vůči centru města, tak vzdáleností k letišti. Je tady fantastické zázemí. Prostorná restaurace, šatny, rozlehlý driving range. Moc se mi líbí design hřiště, které je i teď v listopadu navzdory počasí ve výborné kondici, takže v červenci čeká na hráče velmi atraktivní novinka v kalendáři Challenge Tour," řekl nám při své návštěvě José Maria Zamora, asistent ředitele Challenge Tour.

José Maria Zamora z Challenge Tour během své inspekční cesty na Zbraslavi. 

Čím ho místní osmnáctka nejvíce zaujala? "Sama o sobě je velmi zajímavá a kvalitní. Zajímavostí je linksový charakter hřiště a především zvlněné greeny. Budeme muset kontrolovat jejich rychlost, nemůžeme ji nechat přes 10,5 stopy."

Nepříjemností jsou samozřejmě početné sloupy a dráty elektrického napětí, které nejspíše bude řešit speciální místní pravidlo. Uvažuje se pak také nad výstavbou nového odpaliště u pětiparu třinácté jamky. Existuje ale i možnost, že se bude hrát z bílých jako čtyřpar.

Nyní už hřiště odpočívá. Od pondělí 12. prosince je uzavřené a znovu se otevře až na jaře podle počasí, podle předpokladů v březnu nebo dubnu.

"I v příštím roce se zaměříme na zkvalitňování greenů. Co se týče vodních ploch, tak došlo k jejich úpravě a už jsou pryč všechny stroje. K dalším zásadním změnám v příštím roce nedojde, vše budeme pouze ladit a šperkovat, aby vizuální stránka hřiště a jeho okolí vypadala lépe než v minulosti," uzavírá Heidler.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení