Když nejde o život, tak jde o h***o. I v golfu

Anne Lise Caudal a Max Zechmann

Před pár dny jsme u nás na webu psali, že Klára Spilková bude hrát v Dubaji o přežití. Obrazně, v rámci udržení karty na Ladies European Tour. Stačilo pár desítek hodin a ten nahoře nám opět připomněl, že na sportovní úspěchy je potřeba se dívat z jiné perspektivy.

Ano, jde o hodně.

Řada profíků koncem roku bojuje o to, aby si udrželi kartu na tu kterou sérii. Aktuálně je to v tomto týdnu případ žen, které hrají na Ladies European Tour. A trochu nečekaně se musí bát i Klára Spilková.

První kolo nakonec sice zvládla skvěle, ale stále nemá nic jistého. A dost dobře se může stát, že o plnou kartu na nejvyšší evropskou ženskou sérii přijde. V očích některých by se mohlo jednat o katastrofu, i když "jen" sportovní, a i Klára by dopadla tvrdě na zem.

Ale život by šel dál.

Částečnou kartu by si udržela a v příštím roce by si mohla plnou kartu zlepšenými výsledky opět uhrát. Svět by pro ni i přes neúspěch v Dubaji neskončil. To rodině a přátelům Maxe Zechmanna se během pár okamžiku zbortil do základů.

Populární rakouský kedík během středečního prvního kola tragicky zemřel, když se mu po boku francouzské hráčky Anne-Lise Caudal zastavilo na 13. jamce srdce. Ani rychlá pomoc záchranářů už tragédii neodvrátila. Zasáhlo to všechny.

První kolo bylo přerušeno, dohrávalo se až ve čtvrtek. Nejen hráčky nemohly uvěřit tomu, co se stalo a čemu byly některé z nich přítomny. Už ve čtvrtek se ale jelo dál. Ještě minuta ticha v pravé poledne, a už se opět bojuje o ty "životně důležité" karty.

Tragická smrt Maxe Zechmanna bude už za pár dní minulostí, na kterou si vzpomenou jen Rakušanovi nejbližší. Život jde dál, ani golfový svět se nezastaví a my budeme dál psát jako o život, až bude hrát někdo o přežití. 

Díky středečním dubajským událostem bychom si ale měli my všichni uvědomit, že jsou mnohem důležitější věci na světě než plná karta na Ladies European Tour, pokažený drive nebo prohraná sázka o kafe při partičce golfu s přáteli.

A až zase budeme někdo chtít na golfu házet holemi a rozčilovat se, proč nám to (zase) zcela výjimečně nejde, uvědomme si, že když nejde o život...

...tak jde víte o co.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení