Tigerovy vize o moderním golfu: Chci stavět hřiště pro lidi

Blue Jack National

Máte pocit, že vám chtějí hřiště spíš ubližovat? Chcete si raději užívat hru, netrápit se tolik hledáním míčku, nehrát na každé jamce složitou záchranu, trefovat z týčka přívětivě široké fairwaye, bavit se s přáteli, a nejen nadávat nad další ranou do proklatě blízkého a hlubokého roughu? Tak si zajeďte na hřiště, které postaví či již postavil TGR Design Tigera Woodse.

Tiger se minulý týden úspěšně vrátil na PGA Tour a znovu tím vším humbukem okolo ukázal, jak moc ho golf stále potřebuje na hřišti. Vedle toho se však minimálně se stejným úsilím věnuje paralelní kariéře, která bude jednou jeho hlavní náplní, pokud jí už není dnes.

V říjnu Woods představil koncept svého korporátu Tiger Woods Ventures, která, kromě oděvní složky stále spadající pod Nike, zastřeší všechny jeho aktivity. Ať už se jedná o jeho charitativní nadaci, síť restaurací, a především navrhování hřišť. Nyní šéf TGR Design a Tigerův kamarád z dětství Bryon Bell poodhalil, s jakou vizí bude tato společnost pracovat.

Bell se Woodse zeptal na dvě zásadní témata, která by se dala jednoduše shrnout do otázek Proč a Jak (jinak).

"Chci být součástí procesu vytváření věcí, které tu po mě ještě dlouho zůstanou. Chci tvořit tuto hru a ovlivňovat, jak se bude golf hrát," odpověděl Woods na tu první otázku a Bell tak prý pochopil, že jeho šéfovi jde odkaz, který chce po sobě Tiger zanechat.

A druhá odpověď? "Moderní golf je pro obyčejné hráče už hodně náročný. Chci stavět zábavná a hratelná hřiště, která budou lidi spojovat a přivedou je zpět ke hře," uslyšel Bell a věděl, že se právě dozvěděl základní vizi společnosti.

Woods chce být prý velmi vybíravý a pečlivý. Vybíravý při výběru partnerů a pečlivý v uskutečňování záměrů se stavbou resortů. Bez kompromisů. "To znamená, že budeme říkat více Ne, než Ano," říká Bell.

A jak mají jeho nová hřiště vypadat? Širší dopadové plochy po ranách z týčka a tím pádem méně hledání míčků, otevřené greeny, tak aby na ně míčky měly možnost doběhnout, a kolem greenu žádné roughy, tak aby měl hráč více možností záchrany. Jak by se vám taková hřiště zamlouvala? (na snímku Tigerem postavené hřiště Blue Jack National)

"Vzhledem k reputaci, která si naše již postavená hřiště za krátký čas vydobyla, a vzhledem k pozitivním ohlasům na naše plány, jsme z budoucnosti velmi nadšení. Naší vizí je dlouhodobě formovat golf a to, jak se bude hrát," hlásí TGR Design.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení