Šťastná Spilková: Letošní trable mě posílily. Byl to těžký rok

Klára Spilková

Klára Spilková prožila nepovedenou sezonu, nicméně na jejím konci je spokojená. Ve finále Ladies European Tour v Dubaji předvedla v pravou chvíli nejlepší výkon sezony a uhájila plnou katru na příští rok. Teď touží především po odpočinku.

Za čtyři dny 22letá hráčka přiznává, že se jí na rozdíl od loňska v letošní sezoně těžko hledal klid v hlavě. Naštěstí se dala v Dubaji dohromady a až LET vyhlásí kalendář na příští rok, začne s chutí zase spřádat nové plány. V nich se chce z letoška poučit.

"Byl to jeden z nejlepších týdnů mé kariéry," uvedla Klára na svém webu.

"Konečně jsem se dostala do svého obvyklého tempa a našla v hlavě klid, který jsem neměla asi půl roku. Ruku v ruce s tím šel nahoru herní výkon. Takhle jsem přitom hrála celý loňský rok, kdežto letos to bylo jen asi dvakrát nebo třikrát."

Spilková podle svých slov doplácela na fakt, že evropská túra pomalu vyklízí pozice na svém kontinentě a stále více turnajů přesouvá do lukrativních asijských destinací.

"Prožila jsem hodně náročný rok. Kalendář byl velmi nevyrovnaný. Dřív, když se třeba nepovedl jeden turnaj v Německu, tak se nic nedělo, protože další týden se to mohlo napravit v Rakousku."

"Jenže turnaje v Evropě ubyly, nastala spousta přestávek a nebylo jednoduché najít rytmus, když jednou jste v Číně a pak v Kataru anebo v Indii," vysvětluje Spilková, která cítila i větší zodpovědnost poté, co se stala členkou globálního týmu KPMG.

Týden navíc se vyplatil

Před Omega Dubai Ladies Masters udělala správné rozhodnutí, když na hřiště Majlis přijela trénovat už s více než týdenním předstihem. I proto zde zahrála při svém šestém startu svůj druhý nejlepší výstedek po roce 2014, kdy byla v Top 10.

"Příprava v Dubaji mi hodně prospěla. S posledními turnaji na mě rostl vnější tlak, ale ten vlastní jsem si naopak přestala připouštět. Věděla jsem, že to zvládnu a nestresovala jsem se. Hrála jsem si svou hru."

"Povedlo se mi ustát i finále, které bylo těžké hlavně kvůli silnému větru na první devítce. Z tohoto pohledu jsem hodně spokojená," přidala česká profesionálka vysvětlení, proč na sobotní první devítce zahrála tři bogey.

Spilková nemohla nezmínit i nešťastný start turnaje, při němž po kolapsu přímo na hřišti zemřel Caddie Francouzsky Anne Lise Caudal a podnik v Dubaji byl v důsledku zkrácen o jedno kolo.

"Byla jsem od té smutné události na hřišti daleko a caddieho jsem osobně neznala, ale stopy to zanechalo na každém," uvedla.
 

Roztříštěná sezona 2017

Teď ji čeká volno a odpočinek na horách. Po Novém roce ji opět nastane příprava, ve které se chce mimo jiné zaměřit i na to, že i sezona 2017 bude termínově hodně složitá.

"Vím, na čem mám zapracovat. Plán přípravy se bude odvíjet od termínů sezony 2017, která by měla zůstat podobně roztříštěná. V takové podobě turnajů bude nejdůležitější najít správný způsob trénování a motivace."

"Věřím, že mě letošní trable posílily a že příští rok bude mnohem lepší," uvedla Spilková a na závěr poděkovala svým sponzorům, týmu i fanouškům.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení