Tigera žene americká parta. Každý chce můj návrat, říká

Tiger Woods

Tiger Woods se při svém návratu opírá o obrovskou podporu ostatních golfistů. Zejména ti, kteří jsou stejně jako on členy amerického týmu pro Ryder Cup, si intenzivně přejí jeho návrat v někdejší formě.

Je to s podivem, vždyť v silně individualistickém sportu, kterým golf bez pochyby je, by měli být především jeho soupeři. Nicméně momentálně to spíš vypadá, že jsou jeho největšími fanoušky.

Dá se to však pochopit. Svět golfu bez Tigera a s ním, to jsou z hlediska publicity opravdu úplně jiné planety. Jasný důkaz byl o tom podán při Woodsově návratu na PGA předminulý víkend.

Tigerova pozice mezi americkými golfisty hodně posílila právě při letošním Ryder Cupu, kde tým USA poprvé po osmi letech zvítězil a nejméně na dva roky se vyléčil z deprese, kterou mu působila dlouholetá nadvláda Evropy.

"Nikdo nebyl více nadšený než on. Jeho entuziasmus nás opravdu strhával," vyprávěl Steve Stricker, který s Woodsem plnil roli asistenta kapitána Davise Lova III.

Make Tiger Woods great again

Momentem, kdy prý ve Woodsově nové roli všechno zapadlo do sebe, byla večeře po prvním dnu, po kterém tým USA vedl 5 – 3. Jeho hvězda Zack Johnson a pak i celý tým vstali, rozepli si sako, a pod ním měli k Tigerově překvapení triko s parafrází známého výroku Donalda Trumpa.

"Make Tiger Woods great again," stálo na něm. A o zábavu bylo postaráno.

"Jeho reakce byla opravdu legrační. Začal se hlasitě smát, ale přitom věděl, že to všichni myslíme upřímně. Dali jsme mu najevo, že ho chceme zpět zdravého a ve staré formě," prozradil Johnson historku ze zákulisí.

"Podstatou toho bylo, že Ryder Cup byl nový začátek, kdy jsme se dali dohromady jako jeden nový velký tým. Je v něm ale jeden člověk, kterého všichni obdivujeme a vzhlížíme k němu," vysvětlil Johnson, vítěz Masters z roku 2007.

Tuhle atmosféru z Hazeltine si Woods v sobě uchoval i v čase svého vytouženého návratu na Hero World Challenge na Bahamách. Jen při své úvodní tiskové konferenci použil třikrát slovo „bratrství“ v souvislosti s kolegy z rydercupového týmu.

Náznak na Hero

Mluvil o tom, jak si je s hráči blíž a blíž a jak toho čerpá energii pro svůj návrat. "Je těžké uvěřit tomu, kolik hráčů se tu shromáždilo a opravdu se snaží mi pomoci v návratu jakoukoliv radou či službou," řekl Tiger během Hero World Challenge. "Tihle chlapi jsou prostě skvělí," dodal.

S novou téměř bratrskou sounáležitostí a letošní jasnou výhrou v kapse se americká skepse nad Ryder Cupem rozplynula. Zatímco byl U.S. Ryder Cup Committee osekán z dvanácti členů na šest, Tiger Woods v něm zůstal společně třeba s Philem Mickelsonem a posledním kapitánem Davisem Lovem III. A Love připustil, že je to částečně kvůli pomoci Woodsovi v jeho návratu.

Tiger by se v roce 2018 v Paříži při dalším Ryder Cupu rád viděl v roli hrajícího asistenta. Stricker, který je s Jimem Furykem hlavní adept na kapitánství, by ho chtěl už příští rok za člena týmu na Presidents Cupu. Ten se zdá být jedním z hlavních Tigerových cílů pro rok 2017.

Bude však tato veškerá podpora stačit k tomu, aby byl Woods zase skvělý? Ledacos naznačil už na Hero World Challenge. Jeho 24 birdie v turnaji a 65 ran ve druhém kole bylo velmi slibných. Budeme však muset počkat do Masters, kde dostaneme pravdivější zprávu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení