Krásná Číňanka (17) nikam nespěchá, stane se z ní superstar?

celá fotogalerie (20) » Muni He

Je jí teprve 17 let, ale už na sebe strhává hodně pozornosti. A to nejen díky svému golfu. Muni He má všechny předpoklady k tomu, být další asijskou golfovou kometou a příští hvězdou světového golfu. Hodně půvabnou superstar, nutno podotknout.

Potvrdil to i uplynulý týden v Dubaji. Na turnaji, svém první na Ladies European Tour v kariéře, sice nezářila až tak svými výkony na hřišti, ale jinak jí byl plný Emirates Golf Club. Měla tiskovou konferenci, vedla na drivingu akademii a nakonec se fotila i s trofejí pro vítězku.

Ta sice nepatřila jí ale krajance Shanshan Feng, co ale není dnes může být v budoucnu. Mladá Číňanka má k velké golfové kariéře nakročeno skvěle.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Nejspíše i díky tomu, že ještě než nastoupila do základní školy, odstěhovala se i s rodinou do kanadského Vancouveru. A odtud po pár letech zamířili jižněji, až do Kalifornie. Konkrétně do San Diega.

"Je zde mnohem lepší počasí a také lepší golfové turnaje. Přesun do jižní Kalifornie posunul mou hru na další úroveň," prozradila v loňském roce webu USGA. Okamžitě začala hrát více turnajů a jezdila i na více akcí do zahraničí.

To byl další důležitý posun v její kariéře: "Najednou jsem viděla rozdíl mezi mnou a hráčkami mého věku na té nejvyšší úrovni. Řekla jsem si, že pokud je golf to, v čem chci být dobrá, tak na tom musím začít makat."

 

all smiles

Fotka zveřejněná uživatelem Lily (@lilymhe),


Loni si zahrála svůj první major, když se kvalifikovala na US Women’s Open. A jako jedna ze čtyř amatérek prošla cutem, když se v prvním kole dostala dvě rány pod par. Se skóre +8 obsadila dělenou 53. příčku.

"Upřímně, týden US Open byl nejlepším týdnem mého života. A nemělo to nic společného s mým výkonem, jen ta celková zkušenost moci tam být! To, že jsem hrála US Open, mi ukázalo, kde bych chtěla v budoucnu být," vzpomíná He.

Na LPGA se v posledních dvou letech ukázala celkem třikrát a ve všech třech případech prošla cutem! Minulý týden v Dubaji se jí to sice nepovedlo, ale dvěma koly za 76 ran rozhodně nezklamala.

Nejlepší rány Muni He na US Women's Open

Nikam přitom nespěchá. Zatím má v plánu v příštím roce nastoupit na University of Southern California a užít si vysokou ať už po stránce studijní, tak golfové.

"Myslím, že mít vysokoškolský titul je hodně důležité. Vím, že hodně dívek dnes na vysokou nechodí, ale já si skutečně myslím, že si potřebujete projít celým tím procesem, abyste celkově vyspěli a byli lépe připravení na profesionální okruh," myslí si mladá Číňanka.

Muni He doufá, že vše pomůže jejímu golfu: "Věřím, že vysokoškolský golf vás naučí, jak být součástí týmu a zároveň se starat sám o sebe. Mým cílem pak rozhodně bude pomoci týmu vyhrát národní šampionát."

 

I swear this is a different pic

Fotka zveřejněná uživatelem Lily (@lilymhe),


Pro univerzitní tým bude jednoznačně posilou. Vždyť aktuálně jí patří ve světovém amatérském žebříčku (WAGR) 47. místo, když je o čtyři příčky před nejlepší Českou Karolínou Vlčkovou. V ženském světovém pořadí (Rolex Rankings) je pak na 585. pozici. Pro představu, Klára Spilková je 311. a Karolína Vlčková na 979. místě.

Na velkých profesionálních akcích tak Muni He zatím nejspíše budeme vídat pouze zřídka, ale alespoň se především pánové mají na co těšit. Do té doby si mohou krátit čas třeba na jejím Instagramu. I tam se jí totiž "daří".

Fotogalerie (20) krásné Muni He zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení