European Tour zveřejnila kalendář, poznamenejte si Czech Masters

European Tour

Je to definitivní, 31. srpna až 3. září se bude hrát na Albatrossu čtvrtý ročník turnaje D+D REAL Czech Masters 2017, který je součástí European Tour. Nejvyšší evropská profesionální túra zveřejnila kalendář na příští rok, v němž je pevně usazen i podnik v Česku.

Promotérská společnost Relmost, která turnaj pořádá, již oznámila první velké hvězdy. Na Albatross opět přijedou John Daly a Lee Westwood. Novou tváří se stal vítěz British Open, bývalá světová dvojka a poslední evropský kapitán na Ryder Cupu Darren Clarke.

Kromě nich se vrací na turnaj také jeho první vítěz Jamie Donaldson. S dalšími hvězdami organizátoři stále jednají.

European Tour představila při oznámení kalendáře několik novinek. Tou zásadní je vznik Rolex Series, která bude sdružovat sedm turnajů na túře s dotací 7 milionů eur. Dále návrat tří turnajů. Celkem jich bude v kalendáři 48, o jeden více než letos.

Rolex Series zahrnuje BMW PGA Championship, Irish Open, Scottish Open, Italian Open, Turkish Airlines Open, Nedbank Golf Challenge a finále evropské sezony na World Tour Championship Dubai, kde bude korunován nový šampion Race to Dubai.

Tři turnaje vracející se na European Tour jsou Open de Portugal, Rocco Forte Open na Sicílii a Andalucía Valderrama Masters ve Španělsku.

Z počtu 48 ohlášených turnajů je známé místo zatím jen u 47. Hostitel posledního neznámého podniku v termínu 4. – 7. května bude oznámen v příštích týdnech.

"Sezona 2017 bude pro European Tour velmi důležitá. Startuje Rolex Series, vrací se tři turnaje a ještě jeden bude potvrzen. To nám dává 48 turnajů po celém světě, což upevňuje náš globální dosah a našim hráčům to nabízí širokou paletu možností, kde hrát," uvedl v prohlášení šéf European Tour Keith Pelley.

Kalendář European Tour 2017 naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení