7 věcí, které se zaručeně stanou v roce 2017

Rickie Fowler

Rok 2016 je už pár dní minulostí, a tak po všemožných rekapitulacích začíná golfové fanoušky zajímat, co se bude dít v měsících nadcházejících. Pokud chcete být překvapení, tak následující řádky rozhodně nečtěte. My totiž přesně víme, jaký rok 2017 bude.

Podívali jsme se do křišťálové koule, kterou jsme obalili v lógru od kafe, a tady jsou výsledky. Sedm událostí, na které klidně můžete vsadit svůj barák, bezdomovci z vás rozhodně nebudou. 

A co všechno se tedy stane v golfu v roce 2017?

Dustin Johnson bude světovou jedničkou

V minulém roce konečně zlomil prokletí na majorech, když na US Open vyhrál svůj první. A během celého roku podával neuvěřitelně vyrovnané výkony na té nejvyšší úrovni. I díky domácí pohodě, kterou mu dělá sexy Paulina Gretzky a brzy dvouletý syn Tatum, byl nejúspěšnějším golfistou v rámci světového žebříčku. Během roku 2016 získal nejvíce bodů ze všech a v tom bude pokračovat i letos. Z toho plyne jediné - poprvé v kariéře se stane světovou golfovou jedničkou. 

Tiger Woods odehraje více než 10 turnajů

Začátkem prosince se konečně vrátil k soutěžnímu golfu, když se po skoro 16 měsících ukázal na své vlastní akci Hero World Challenge na Bahamách. A i když to nebyl "starý dobrý" Tiger Woods, bylo to z jeho strany možná až nad očekávání dobré. Co je ale hlavní, Tiger je snad definitivně zdravý. A tak bude moci bavit fanoušky během celého roku, když se ukáže na více než deseti turnajích. Nepotěšíme vás však s ohledem na výsledky - ani jeden z nich nevyhraje.

Rickie Fowler vyhraje svůj první major

V roce 2014 skončil na všech čtyřech majorech v elitní pětce, a i když ani jeden z nich nevyhrál, byl to husarský kousek. Od té doby to ale v podání Rickieho Fowlera nebylo na majorech ono. V následujících osmi případech ani jednou nedal TOP 10 a třikrát dokonce neprošel cutem. Dařilo se mu ale na jiných akcích a aktuálně dvanáctý hráč světa se na turnajích velké čtyřky dočká svého velkého triumfu letos. 

Phil Mickelson zpět mezi vítězi

Když v roce 2013 vyhrál poprvé v kariéře British Open, zdálo se, že Phil Mickelson ještě bude předvádět velké věci. Jenže další vítězství se od triumfu v Muirfieldu nedostavilo. Loni ale přišlo po dvou horších sezonách opět zlepšení. když jen na PGA Tour skončil třikrát druhý a celkově si vydělal přes 4 miliony dolarů. Letos to bude ještě více, a to především díky milionovému šeku za dlouho očekávané vítězství. Nejsme si ale jisté, že přijde na US Open. Víte, co to znamená...

Spilková vyhraje první turnaj na LET

Co vás nezabije, to vás posílí. Říká se. Kláru Spilkovou málem uplynulý rok golfově skutečně "zabil", nejlepší česká hráčka se ale na závěr sezony vybičovala ke skvělému výkonu a v Dubaji si připsala nejlepší umístění sezony, díky kterému si pojistila kartu na Ladies European Tour i pro další rok. Ten bude jejím už sedmým mezi evropskou golfovou elitou, a jelikož sedmička je šťastné číslo, přinese štěstí i Spilkové. Ta si tak dojde pro své vytoužené první velké profesionální vítězství. 

Čech získá plnou kartu na Challenge Tour

Už loni k tomu měli velmi blízko Filip Mrůzek a Stanislav Matuš. Oba shodně dělilo jen několik ran. Mrůzka na turnaji v Itálii, kde, kdyby skončil ještě lépe, mohl v Order of Merit Challenge Tour skončit do 120. místa a kartu by měl v kapse. Matuše na Pro Golf Tour, kde byl blízko celkovému umístění v TOP 5, což by znamenalo to samé. Letos to budou opět oni dva a ještě Jan Cafourek, který má stejně jako Mrůzek díky spolupráci s Relmostem jisté starty na Challenge Tour. Jeden z nich bude už v příštím roce jejím plnohodnotným členem.

Vlčková se kvalifikuje na Symetra Tour

Zatím je trochu v zámořském univerzitním stínu, ale z toho má Karolína Vlčková letos v plánu vystoupit. V létě nebo na podzim má v plánu se stát profesionálkou a zkusit štěstí mezi profesionálkami. Nemá přitom za cíl dostat se na Ladies European Tour, ale zámořskou LPGA. Ta sice letos ještě nevyjde, ale v kvalifikační škole si dlouhodobě nejlepší česká amatérka vybojuje plnou kartu alespoň na nižší Symetra Tour. A to bude ideální startovací můstek k velkým věcem v dalších letech.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení