Hřiště pro US Open je nejtěžší, jaké jsme kdy hráli, říká Mickelson

Phil Mickelson

Každoroční osudný týden pro Phila Mickelsona se nezadržitelně blíží. Týden US Open. Lefty si i kvůli tomu v pondělí a úterý odskočil před turnajem FedEx St. Jude Classic do Oakmontu, kde se v příštím týdnu druhý major sezony uskuteční.

A byly to pro něho velmi poučné dva dny. Na jednu stranu je před svým dalším pokusem na uzavření kariérního Grand Slamu optimistický, zároveň však varuje, že s takovou výzvou se hráči dost možná ještě ve svém životě nesetkali.

"Důvodem, proč jsem optimistický ohledně Oakmontu, je fakt, že nevyžaduje tolik ran driverem.Potřebujete dostat míček do hry, a když k tomu nemusím použít driver, ale 3-dřevo nebo hybrid, věřím si více," prohlásil Mickelson.

Ten už na US Open skončil šestkrát druhý, když se několikrát o vítězství připravil sám. Už v příštím týdnu dostane další šanci, a i když nebude s ohledem na aktuální formu patřit k největším favoritům, šanci cítí.

Sám však na vlastní kůži začátkem tohoto týdne poznal, že pokud minete fairway, problémy se dostaví velmi rychle. "A to není pro mou hru úplně neobvyklé," ví moc dobře populární Američan.

"Skutečně si myslím, že to bude nejtěžší hřiště, jaké jsme kdy hráli. Na hřištích, která jsou tak těžká od odpaliště po green, přichází alespoň malá úleva na greenech. To ale v Oakmontu nečekejte," říká jasně Mickelson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení