Ofajfkovaný Day: Nike mi dal pocítit, že jsem výjimečný

celá fotogalerie (16) » Jason Day

Když Jason Day vyrůstal, jeho idolem byl Tiger Woods. Součástí snu stát se stejně jako on nejlepším golfistou světa bylo nosit na sobě jednou i stejnou značku. Obojí si už může nyní "odfajfkovat".

Day v minulém týdnu vyrazil na Turnaji šampionů na hřiště poprvé kompletně v oblečení Nike, světové jedničky co se týče sportovního vybavení. Australan je zároveň aktuální golfovou světovou jedničkou. Naplněním dětského snu ale pro Daye všechno spíš začíná, než končí.

"Je to pro mě vzrušující doba, protože cítím, že se v kariéře blížím ke svému vrcholu. Jsem schopen hrát svůj nejlepší golf a k tomu ještě nosím značku nejlepšího sportovního vybavení na světě. Těším se na to, co přijde," raduje se Day v rozhovoru pro oficiální stránky PGA Tour.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (16)

"Je na mě teď asi jiný pohled, než na který jsme byli zvyklí (Daye dosud oblékal Adidas). Většina lidí mě s fajfkou nikdy neviděla. Já už jsem ji ale nosil v šestnácti nebo sedmnácti a byl jsem šťastný, protože s ní hrál Tiger," vzpomínal na svá dorostenecká léta Day.

Jako profihráče ho ale ulovila tehdy největší konkurence z Německa.

Když mu loni končila s Adidasem smlouva, byl již v úplně jiné pozici. Jako světová jednička a vítěz majoru mohl čekat na nabídky a vybrat si tu nejlepší. Když přišla ta od Nike, už dál nečekal.

"Věděli jsme, jaká je situace. Udělali jsme si komplexní analýzu našich možností a věřili, že dosáhneme maxima možného. A pak se ozval Nike a dal mi pocítit, že o mě velmi stojí, že jsem pro ně výjimečný. To bylo skvělé," lehce poodhalil Day dobu, kdy se loni rodil nový kontrakt.

Vítěz PGA Championship z roku 2015 získal výjimečný pocit i z výše nové smlouvy. Ačkoliv finanční okolnosti nebyly zveřejněny, podle Darrena Rovella z ESPN se jedná o sumu deset milionů dolarů ročně. V přepočtu tedy něco přes čtvrt miliardy korun!

Podpis světové jedničky byl ale důležitý i pro Nike. Americká značka loni ohlásila vyklizení pozic jako výrobce golfových holí, proto potřebovala ulovit opravdové eso a kompletně ho obléci, aby ukázala, že golf nadále zůstává jednou z jejích marketingových priorit.

Teď má ve svém týmu světovou jedničku Jasona Daye i světovou dvojku Roryho McIlroye. A samozřejmě Tigera. Podle Daye je ale málo pravděpodobné, aby se všichni tři potkali na turnaji ve stejný den ve stejném oblečení.

"Každý z nás má jiný styl. Já volím těsnější modely, přestože na to nemám tu správnou postavu," smál se Day. "Tiger je konzervativnější a Rory je někde uprostřed," naznačil, že pravděpodobnost shody je minimální. Navíc si manažeři od Nike jistě pohlídají, aby nedošlo ke shodě a mohli na turnajích na svých "modelech" ukázat co nejvíce.

Více fotek Jasona Daye v oblečení Nike zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení