McIlroy mocně útočil, Storm ale jeho atak ustál a stále vede

Rory McIlroy

Se ztrátou tří ran na vedoucího Graema Storma nastoupí Rory McIlroy do posledního kola BMW SA Open v Jižní Africe. Oba soupeři na čele leaderbordu zahráli v sobotu 67 ran a na jejich rozestupu se nic nezměnilo.

Pro světovou dvojku ovšem sobotní výsledek znamenal posun na samostatné druhé místo z dělené páté pozice, zatímco Storm se již druhý den drží na čele. Třetí je Angličan Jordan Smith a domácí Jbe Krueger.

"Jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo zachovat si formu ze včerejška. Hrál jsem opravdu pěkně a poslal jsem do jamky několik dobrých puttů. Jsem v pozici, ve které jsem byl v posledních letech minimálně. Doufám, že vydržím hrát dobře," uvedl Storm, jehož jediné vítězství na European Tour oslaví letos již deset let.

Může se tak těšit, že si v neděli poprvé zahraje rundu s o 11 let mladším McIlroyem. "Nejsem si jistý, kolik budu mít v neděli fanoušků v porovnání s Rorym," vtipkoval osmatřicetiletý Storm, který přitom nedávno málem přišel o kartu na European Tour.

McIlroy Angličana v sobotu dokázal na čele leaderboardu dvakrát vyrovnat. Poprvé zásluhou fantastické příhry do eaglu na čtyřparové sedmičce. Podruhé díky třem birdie v řadě na 11., 12., a 13. jamce. Tam se ale Severoirčan zasekl a již neskóroval.

Naopak na osmnáctce zapsal bogey. Za ním jdoucí Storm zahrál birdie také na třináctce a pak ještě na patnáctce a utekl o tři rány, což je před finále slušný náskok.

Kolo dne zahrál Ital Edoardo Molinari. Jeho 63 ran je vyrovnaným rekordem hřiště v Glendower Golf Clubu. Vítěz Ryder Cupu z roku 2010 se tím vyšvihl leaderbordem o 33 míst nahoru na dělenou pátou pozici, když na vedoucího Angličana Storma ztrácí pět ran.

45 hráčů muselo v sobotu dohrávat i přerušené páteční kolo, které bylo zastaveno v podvečer kvůli hrozícím bleskům. Proto se o cutu rozhodovalo o den později. Do finálových kol se nakonec šlo s výsledkem -1 a lepším.

Jediná rána chyběla například domácí hvězdě Ernie Elsovi. Jiná legenda Nick Faldo z Anglie své páteční kolo stihl dohrát a již tušil, že pokud jeho soupeři výrazně nepokazí, výsledek +1 mu nakonec stačit nebude. To se v sobotu potvrdilo. Po skvělém začátku za 70 ran nepustil Falda do dalších dvou kol pátek za 75.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení