McIlroy stíhačku nedotáhl, v JAR ho v play off porazil Storm

Graeme Storm

Angličan Graeme Storm je vítězem prvního letošního turnaje European Tour, který se pod názvem BMW SA Open konal v Jihoafrické republice. Roryho McIlroye porazil až v dramatickém rozstřelu na třetí jamce play off.

Storm vedl v Glendower Golf Clubu v Ekurhuleni již od druhého dne. Před finálovým kolem měl na druhého MCIlroye náskok tří ran, ale ten v dramatickém průběhu posledního dne neudržel. Světová dvojka hrála skvěle a po čtrnácti jamkách už byla ve vedení o jednu ránu.

To když Storm zahrál své první bogey v turnaji, zatímco McIlroy o jamku dříve skóroval. Již své páté nedělní birdie přidal na patnáctce, ale tam zahrál ránu pod par i Storm. Rozhodovalo se tak na sedmnáctce, kde McIlroy našel svůj míček v těžké pozici v bunkeru u greenu a o náskok přišel. A tak se šlo do play off.

Do něho se o jedinou ránu nevešel nováček na European Tour Jordan Smith, který si může vyčítat bogey na sedmnáctce, které ho připravilo o možnost bojovat o premiérové vítězství na túře.

V rozstřelu se šla třikrát za sebou osmnáctka. Nejprve dvakrát v paru od obou, ale na podruhé měl golfista ze Severního Irska namále, když drajvoval mimo fairway mezi stromy. Předvedl však vynikající záchranný nízký hook a zachránil se.

Následně ale již McIlroy poprvé v play off netrefil green druhou ranou. Poté, co minul 2,5 metrů dlouhý putt do paru, mohl se bezchybný Storm začít radovat ze svého druhého vítězství na European Tour po téměř deseti letech a 274 odehraných turnajích.

"Je to zklamání skončit takhle, ale Graeme tady hrál dobře celý víkend a napsal tady velký příběh. Na konci minulé sezony si už myslel, že ztratil kartu na European Tour a teď tu stojí s pohárem v rukách při prvním startu v roce 2017. Jsem šťastný za něj," řekl uznale McIlroy.

"I když jsem si přál skončit o něco lépe, není to špatný způsob, jak začít sezonu. V následujících týdnech budu mít na čem stavět," dodal McIlroy, který v JAR zahrál čtyři vyrovnaná kola za 67, 68, 67 a 68.

Storm si v JAR vydělal 164 408 eur a o kartu na další sezonu se již nemusí strachovat. Přitom o tu na tu letošní málem přišel, když v říjnu na Portugal Masters minul putt na 18. jamce a o pouhých 100 euro přišel o svá hráčská privilegia na European Tour. Angličan z toho byl hodně zkroušený.

Zachránil ho ale Patrick Reed, který se rozhodl nehrát Final Series a pro nízký počet odehraných turnajů o svou kartu přišel. Ta se tak vrátila zpět ke Stormovi, který ji nakonec získal po dvanácté v řadě. Jistě si ale nepředstavoval, že mu v podstatě spadne do klína. Nyní je na 4. místě v pořadí Race to Dubai a může být klidnější.

Výsledky turnaje naleznete zde. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení