McIlroyovo přiznání: Mickelson a Fowler mě rozčilovali

Rory McIlroy a Phil Mickelson

I když vypadají na hřišti jako nejlepší kamarádi i v těch nejvypjatějších momentech, ne vždy tomu tak úplně je. Nyní to potvrdil Rory McIlroy, který zavzpomínal na dva a půl roku staré události z Valhally, kde v roce 2014 získal svůj zatím poslední major na PGA Championship.

McIlroy po třech kolech vedl, jeho náskok ale byl minimální. V neděli se navíc kvůli problémům s počasím všechno únavně táhlo a Rorymu tehdy navíc nevyšla úvodní devítka. Díky té se na něho dotáhli Phil Mickelson s Rickiem Fowlerem, kterým se naopak dařilo v předposledním flightu.

Všichni tři se dokonce několikrát během kola při prostojích na hřišti potkali a jedna taková chvilka na odpališti vedla k tomu, že byl McIlroy na své americké parťáky nepříjemný.

"Tady nejsme kámoši, tohle je válka," procedil tehdy podle knihy Slaying The Tiger od Shanea Ryana mezi zuby, když se ho Fowler s Mickelsonem pokusili zapojit do diskuse.  

On ale na nějaké ty vtípky neměl náladu. Nyní na to zavzpomínal pro Irish Independent: "Na úvodní devítce jsem byl nad parem a viděl jsem ty dva kluky přede mnou, jak chippují a proměňují putty. Na jednom greenu jsem viděl, jak oslavují zatnutými pěstmi, a říkal si - co to ku*** děláte?"

"Tohle je přece major! Tady se snažíte porazit všechny ostatní! Tohle není Ryder Cup! Neuvěřitelně mě to rozčilovalo. Ale pak jsem si řekl, že ty dva porazím. A v tu chvíli se vše otočilo na mou stranu," dodává dnes už s klidem McIlroy, aktuální světová dvojka.

Sám tehdy parem na závěrečné osmnáctce, kde se dohrávalo za tmy, dohrál s celkovým skóre -16 a skončil o ránu před Mickelsonem. Fowler byl o další ránu zpět na děleném 3. místě s Henrikem Stensonem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení