Trumpoty ve Skotsku, nový prezident USA chce stavět dál

Donald Trump

Nastávající prezident USA Donald Trump a jeho organizace má rozšiřovat své golfové aktivity ve Skotsku. Místní zdroje hovoří o tom, že rada Aberdeershire již schválila výstavbu druhé osmnáctky v resortu Trump International Golf Links v Aberdeenu. Má to ale háček.

Ačkoliv původní návrh na rozšíření resortu byl podán v roce 2015, oznámení o jeho schválení přichází v kritické době. Právník budoucí hlavy USA prohlásil, že Trump nebude uzavírat žádné zahraniční obchody ve snaze vyhnout se během svého prezidentského mandátu střetu zájmů. Nyní, jak se zdá, přichází výjimka.

Mluvčí nastupujícího prezidenta prohlásil, že zákaz se na tento konkrétní případ nevztahuje, protože to není žádný nový obchod.

"Budoucí nakládání s již existujícími nemovitostmi nepovažujeme za nové transakce, takže máme v úmyslu pokračovat," uvedl mluvčí pro Scottish Sunday Herald.

Není to poprvé, co se kolem resortu rozvířil prach kontroverze. Už při výstavbě a otevírání narazil na odpor místních, protože byl vystaven na "jedinečném a chráněném území" pro volně žijící živočichy.

Minulé léto pak vyšlo najevo, že Trumpova organizace měla ve svých skotských golfových aktivitách v Aberdeenu a také v Turnberry daňové nesrovnalosti.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení