Fowler o zranění McIlroye: Nemůžeme žít v bublině

Rickie Fowler

Nepříjemné informace o zranění Roryho McIlroye, který podle všeho bude muset být několik týdnů mimo hru kvůli únavové zlomenině žeber, rozjely kolotoč otázek ohledně toho, jestli lze podobným zdravotním problémům zabránit. Nevyhnuly se ani Rickie Fowlerovi, který tento týden v Abú Zabí obhajuje loňský titul.

Fowlerovi tak sice odpadl v cestě za obhajobou jeden těžký soupeř, ale radost mu to nedělá. Podobným zraněním se pak podle něho úplně vyhnout nedá, protože mohou přijít prakticky odkudkoliv.

"Opravdu se nechcete pokoušet o to, žít v nějaké větší bublině. Každý se může zranit mnoha způsoby. Musíme se vypořádávat se spoustou zranění, která vzejdou z hraní golfu a z toho, jak zatěžujeme svá těla tím, jak často hrajeme a cestujeme," myslí si Fowler.

I on přiznává, že pro sportovce, golfisty nevyjímaje, je klíčové zůstat zdravý. McIlroy přitom někdy jde problémům naproti, třeba jako když se v roce 2015 zranil při fotbálku s kamarády a musel následně vynechat několik turnajů včetně majorů.

Jelikož je jeho aktuální zranění, tedy únavová zlomenina žeber, v golfu ojedinělá, množí se spekulace, jestli nemá co dočinění s McIlroyovými dávkami v tělocvičně. Tam tráví tvarováním svých svalů opravdu hodně času a mnozí to považují za kontraproduktivní.

Fowler i kvůli nadměrnému riziku v posledních letech upustil od své velké vášně, kterou byly "krosky", tedy motorky určené do terénu a na nejrůznější freestylové akce. Úplně bez adrenalinu si ale svůj život nedovede představit.

"Nikdy nevíte, jak se můžete zranit. Může to přijít při hraní golfu, při švihu, někdy to může přijít při cvičení. Součástí odpočinku ale musí být i to, že si vyčistíte hlavu. A to pro mě, protože jsem závislák na adrenalinu, znamená, že některé tyhle věci prostě dělat musím," přiznává Fowler, že někdy také riskuje své zdraví.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení