Woods vypadl z desítky nejbohatších sportovců, vládne Mickelson

Tiger Woods

Na konci července to budou už tři roky od chvíle, kdy se naposledy radoval z turnajového vítězství. Přesto Phil Mickelson zůstává nejlépe placeným golfistou planety. Z desítky nejodměňovanějších sportovců světa podle časopisu Forbes naopak poprvé po dvaceti letech vypadl Tiger Woods.

Vypadá to jako postavené na hlavu. Mickelson, který s nejlepšími bojuje již jen výjimečně a titul mu uniká od vítězství na British Open 2013, patří mezi desítku nejlépe placených sportovců, aktuální světová jednička Jason Day se krčí až na 69. místě.

Za vším je ale schopnost prodat vlastní jméno. A jméno Mickelson sponzory táhne více než Australanovo. Roční příjem 52,9 milionu dolarů (přes 1,3 miliardy korun) ho řadí na osmou příčku. O sto tisíc dolarů (2,5 milionu korun) a jednu pozici hůře je na tom Jordan Spieth.

Elitní desítku naopak po dvaceti letech opustila někdejší světová jednička. Po skandálech, úpadku formy a dlouhé turnajové absenci spadly příjmy Tigera Woodse na 45,3 milionu dolarů (přes 1,1 miliardy korun). Patří mu tak až 12. příčka.

Žebříčku nejlépe odměňovaných sportovců planety vládne fotbalista. Konkrétně portugalský útočník Cristiano Ronaldo, jenž si od 1. června 2015 vydělal 88 milionů dolarů (2,2 miliardy korun). Nejlépe placenou ženou je pak tenistka Serena Williams.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení