Westy vyrazil s přítelkyní na šipky, pak si ji vzal k bagu

Lee Westwood s přítelkyní

Všechny peníze, které v tomto týdnu Lee Westwood vydělá na turnaji v Abú Zabí, půjdou do domácího rozpočtu. I tradiční desetiprocentní odměna pro kedíka. Westymu totiž nosí hole přítelkyně Helen Storey.

Začátek tohoto příběhu je ale smutný. Billy Foster, který Westwoodovi nosí hole dlouhodobě, totiž musel vyrazit na pohřeb svého otce. A tak Angličan potřeboval někoho na záskok.

Možná trochu nečekaně se přihlásila jeho přítelkyně.

Storey už dříve prohlásila, že by si ráda roli kedíka vyzkoušela. Asi by si ale dokázala představit lepší hřiště na zkoušku, než to v Abu Dhabi Golf Clubu, které měří dlouhých 6934 metrů. 

"Já sám bych nechtěl nosit golfový bag nějakých šest mil v takovém vedru," přiznal Westwood, který se ale rozhodl své přítelkyni, se kterou byl viděn v prosinci na mistrovství světa v aktuálně velmi populárních šipkách, nic nerozmlouval.

Na hřišti se přitom baví spíše o běžných věcech, než odborně o golfu.

Lee Westwood a Helen Storey na mistrovství světa v šipkách (foto: GettyImages)

"Golf moc nehraje, takže v tomto směru toho příliš mnoho říci nemůže. Pro mě je to ale dobré. Musím si zjišťovat vzdálenost, více číst greeny a vzít na sebe trochu více zodpovědnosti. Když ji nemáte, můžete občas lehce ztratit kontakt se svou hrou," myslí si Westy.

To se mu ale v Abú Zabí nestalo. Po dvou kolech je sedm ran pod par, což stačí před víkendovým programem na umístění v elitní desítce. 

"Rozhodně mu neradím. Hlavně s ním držím krok, to je má hlavní práce. A dohlížím na to, aby byl hydratovaný," popisuje svou práci Helen Storey, která si to podle vlastních slov užívá: "Jo, je to zábava."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení