Woodse čeká největší test za tři roky: Cítím, že hraji dobře

Tiger Woods

V posledních týdnech obchází tým Tigera Woodse optimismus. Jak moc je reálný ukáže nejbližších pět týdnů. Během nich má bývalý golfový král naplánováno odehrát čtyři turnaje, první už v tomto týdnu v Torrey Pines. Jak se 41letý Američan cítí?

"Mám pocit, že hraji dobře. Potřebuji pouze odehrát více turnajových kol. Ze hry jsem ale nadšený," řekl v pondělí během mediálního dne Genesis Open, které bude v polovině února Woods také hrát.

 

Do té doby ho čeká v tomto týdnu Farmers Insurance Open v Kalifornii, odkud hned v pondělí vyrazí na Blízký Východ, když bude hlavní hvězdou Omega Dubai Desert Classic v příštím týdnu. Zvládne jeho tělo tolik turnajů ve spojení s tak náročným cestováním?

"Toť otázka, ale už se na to nemůžu dočkat. Byl jsem mimo hru hodně dlouho," přiznává Tiger. "Prostě to potřebuji zkusit a uvidíme, co se stane. Cítím, že jsem dostatečně silný na to, abych se s tou náloží vypořádal. Musím to ale dokázat," dodal odhodlaně.

Bude to opravdu velký test. Naposledy odehrát Woods čtyři turnaje během pěti týdnů před třemi a půl lety v roce 2013. Stále si přitom musíme uvědomovat, že za posledních 17 měsíců odehrál jediný turnaj - vlastní Hero World Challenge na Bahamách.

To bylo navíc začátkem prosince a na akci startovalo jen 18 pozvaných hráčů. Jak je na tom Tiger aktuálně ukáže už Farmers Insurance Open a nejspíše pro něho neexistuje lepší místo, kde otestovat svojí formu. Sám si moc dobře vybavuje, kolikrát v Torrey Pines zvítězil.

"Osmkrát. A jednou ještě jako junior, takže technicky vlastně devětkrát. Mám rád tohle místo," nepopírá Woods, který se pro turnaj rozhodl udělat jednu změnu v bagu. Vyndá z něho 3-dřevo TaylorMade, jakou holí ji nahradí, ale zatím neprozradil.

A s čím tedy půjde do svého prvního velkého turnaje od předloňského srna, kdy skončil dělený desátý na Wyndham Championship? "Vím, že mohu nastřílet hodně nízké skóre, musím na tom být ale zdravotně dobře, abych se mohl připravovat. Když to půjde, tak vím, že mohu hrát dobré výsledky a vyhrávat turnaje."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení