Mickelson si užil dva dny, o víkendu bude bojovat o titul

Phil Mickelson

Více jak tříměsíční turnajová pauza na Philu Mickelsonovi není vůbec znát. Na CareerBuilder Challenge je po dvou kolech se skóre -10 dělený šestý a o víkendu může pomýšlet na první titul od roku roku 2013, kdy vyhrál The Open.

Mickelsonovi se v Kalifornii daří nechybovat.

Nebo v případě, že třeba i nějaká ta chyba přijde, se dokáže zachránit. V prvním kole na hřišti La Quinta zahrál jediné bogey, ve druhém na hřišti Nicklausově osmnáctce dvě.

A vedle toho skóruje! V pátek hned na své druhé jamce, kterou byla jedenáctka, zahrál eagle a ve zbytku kola přidal ještě šest berdíků. Jeden z nich i díky fantastické ráně z greenového bunkeru na jedničce, která skončila přímo v jamce.

"Byly to hodně zábavné dny dny," neskrýval Lefty dobrou návratu poté, co se vrací k soutěžnímu golfu po dvou operacích sportovní kýly. A i když začal trénovat teprve před dvěma týdny a první osmnáctku obešel teprve minulou sobotu, hraje skvěle.

"Není lepší způsob, jak zjistit, jak je na tom vaše hra, než jít hrát. A na tomto hřišti je navíc skvělé, že máte šanci, i když na něm necháte několik ran," přiznává Mickelson, který na vedoucího Hudsona Swafforda ztrácí čtyři rány.

V sobotním třetím i v nedělním finálovém kole čeká na Mickelsona hřiště PGA West Stadium, které je nejtěžší ze tří, na kterých se turnaj hraje.

A i když byl s trefováním míčku v pátek spokojenější než ve čtvrtečním prvním kole, byla to opět krátká hra, která se postarala o většinu pozitivních věcí. "Není po té pauze tak zrezivělá, jako ostatní části mé hry," usmívá se Mickelson.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení