Chip-in eaglem k titulu, Fleetwood slaví po více jak třech letech

Tommy Fleetwood

Dlouho to vypadalo, že o titul v Abú Zabí budou bojovat jiní. Pak se ale Tonny Fleetwood na druhé devítce finálového kola nastartoval ke skvělému výkonu a šampionem Abu Dhabi HSBC Championship se stal on. Na European Tour se raduje z vítězství po více jak třech letech.

Silný vítr dělal v neděli Fleetwoodovi na úvodních devíti jamkách velké problémy. Po třetím kole ztrácel na první místo jedinou ránu, když ale zahrál na trojce bogey a jinak dlouho připisoval pouze pary, nezdálo se, že své období sucha ukončí.

Pak se ale nastartoval berdíkem na osmičce, po kterém přišel pro Angličana klíčový okamžik na pětiparové desítce. Na jamce, kde v předešlých třech kolech zahrál bogey a dva pary, se vrátil do hry o titul parádní chip-inem do eaglu. 

Ještě více na kontakt se dostal berdíkem na jedenáctce, rozhodující birdie si ale přichystal na závěr kola, konkrétně na jamky 16 a 18. Díky nim se posunul na vítězné skóre -17, o ránu před loňského šampiona US Open Dustina Johnsona a Pabla Larrazábala.

"Abych byl upřímný, myslel jsem, že druhé vítězství na European Tour přijde o trochu dříve," přiznal Fleetwood, který si první titul připsal v roce 2013 na Johnnie Walker Championship at Gleneagles. Na ten druhý tak čekal tři roky a 150 dní.

O to je ale nyní možná sladší: "Od července roku 2015 do loňského července jsem měl opravdu těžké období, kdy jsem se se svou hrou hodně trápil."

Poté se ale na loňském The Open, na kterém sice neprošel cutem, něco zlomilo. Od té doby si Fleetwood připsal deset umístění v TOP 20 ze čtrnácti startům, včetně děleného třetího místa z Hongkongu.

"Už zbývalo pouze vyhrát. Když ale dlouho klepete na bránu, jednou to musí přijít. Rozhodně jsem si ale nemyslel, že se tak stane v tomto týdnu. To dokazuje, že v golfu se může stát cokoliv," dodal šťastný Fleetwood.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení