Lefty je nadšený ze své hry, těší se na další turnaje

Phil Mickelson

O víkendu mohl bojovat o titul, nakonec ale na svůj první od The Open 2013 čeká dál. Přesto byl Phil Mickelson ze své hry v uplynulém týdnu na kalifornské CareerBuilder Challenge nadšený. Potěšilo ho, jak na tom po více jak tříměsíční turnajové pauze je.

Mickelson se objevil na hřišti poprvé od října, kdy se rozloučil s rokem 2016 na Safeway Open. Od té doby toho kvůli dvěma operacím sportovní kýly příliš nenahrál, ke golfu se vrátil vlastně teprve týden před turnajem.

Bylo to znát pouze na první ráně prvního kola, po mocném hooku musel hrát provizi. Jinak to bylo ale velmi dobré. Po dvou kolech byl dělený šestý se ztrátou čtyř ran na první místo a jen kvůli horšímu skórování v sobotu a v neděli si nakonec pohoršil na dělené 21. místo se skóre -11.

Za vítězným Hudsonem Swaffordem zaostal o devět ran.

"Trefil jsem spoustu dobrých ran. Ano, pořád tam byly nějaké horší, ale také dost těch dobrých," zhodnotil Mickelson stručně uplynulé čtyři dny, během kterých trefil zhruba každou druhou fairway a úspěšnost greenů v regulaci měl 58 procent.

"Cítil jsem, že má hra je na tom mnohem lépe, než jsem si myslel, že bude. Bylo to určitě i díky tomu, že jsem ve svém švihu nedělal žádné větší změny," dodal Lefty, který si ještě v úterý během turnajového týdne nebyl jistý, jestli bude hrát.

Nakonec se k tomu ale rozhodl a udělal dobře. A potěšil určitě i své fanoušky, kteří už se nemohou dočkat jeho dalšího startu v Torrey Pines v tomto týdnu. Na Farmers Insurance Open přitom vyhrál v minulosti už třikrát, naposledy však v roce 2001.

"Myslím si, že má očekávání se budou každým týdnem zvyšovat, protože jsem měl v posledním týdnu hodně dobrý start a má hra je mnohem blíže. Postupem týdne jsem trefoval stále více dobrých ran a méně špatných. To je dobrý signál, proto se už nemůžu dočkat nejbližších tří čtyř turnajů," navnadil své fanoušky Mickelson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení