Mickelson chce na US Open prolomit smůlu, jeho forma stoupá

Phil Mickelson

Senzační druhé kolo má za sebou Phil Mickelson. Americký golfista se po matném čtvrtečním představení v pátek probral a na FedEx St. Jude Classic bojuje o vítězství. Průběžně mu patří dělené třetí místo.

Mickelson v prvním kole nepropadl, ale ani nezářil. Zahrál šedivý par a vypadalo to, že bude bojovat spíše s cutem než o trofej pro šampiona. Jenže pátek byl z jeho strany naprosto odlišným představením, v němž prokázal stoupající formu před majorem, jenž je na programu už příští týden v Oakmontu.

Publiku v Memphisu předvedl hned šestici birdie. Nebýt bogey na třináctce, mohl být ještě o příčku výše. I tak ho ale celkových -5 za kolo katapultovalo dopředu. O celých 37 příček až na dělené třetí místo. Na něm je spolu s Brooksem Koepkou a Dustinem Johnsonem.

"Jsem spokojený s tím, že jsem ve hře o titul. Budu mít o víkendu dobrou příležitost útočit. Je skvělé být v zápřahu a pod tlakem s šancí na vítězství, zvlášť když je to týden před US Open. Dává mi to naději na úspěch v Oakmontu,“ připomněl Mickelson turnaj, který ještě nikdy nevyhrál.

V polovině FedEx St. Jude Classic je ve vedení Daniel Berger. Tomu se druhé kolo povedlo ještě o ránu lépe než Mickelsonovi, a na čele tak má náskok tří ran. I on ale už myslí především na příští týden, kdy se bude snažit o co nejlepší výsledek na druhém majoru sezony.

"Jsem nadšený z prvních dvou kol a těším se na víkend. Uvidíme, co bude. Jsem rád, že jsem dobře připravený na příští týden,“ konstatoval Berger.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola tunaje v Memphisu

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení