Změny v pravidlech: méně času na hledání i jiné dropování

Tiger Woods

Nová podoba golfových pravidel začíná mít první obrysy. Zástupci USGA a R&A se už dříve nechali slyšet, že by pravidla rádi zjednodušili a v posledních třech dnech na tom intenzivně pracovali. Zde jsou první a zásadní plánované změny.

Jako první o plánovaných změnách informoval Golfweek, jehož informace později potvrdil zámořský Golf Channel. Nová pravidla by pak neměla vejít v platnost dříve než v roce 2019, plánované vydání reedice pravidel jako již tradičně po čtyřechl letech o rok později v roce 2020. 

A o jaké změny tedy jde?

  • Zkrácení času na hledání míčku z dosavadních pěti minut na tři
  • Možnost upravit na greenu nerovnosti způsobené spiky na botách
  • Upřednostňování označování vodní překážky červenou barvou
  • Zrušení vzdálenosti "délky holí" při provádění dropu při úlevě
  • Možnost dropovat z jakékoliv výšky než pouze z výšky ramen

Na první pohled je jasné, co mají golfoví generálové v plánu - zrychlit tempo hry. K tomu by měla přispět především kratší doba pro hledání míčku a zjednodušení dropování.

To samé se týká vodních překážek, kde hráči občas tápou mezi příčnou (žlutá) a podélnou (červená) vodou. Žluté kolíky by ale z golfových hřišť vymizet neměly, pouze by jich mělo být výrazně méně, než je tomu nyní.

Profesionální hráči pak nejvíce uvítají možnost opravovat na greenech nejen nerovnosti způsobené míčkem, ale i spiky/botami. Golfisté si totiž dlouhodobě stěžují, že hráči odpoledních flightů mají výrazně horší podmínky na greenech, než ti z flightů dopoledních.

Oficiální vyjádření USGA a R&A by mělo vyjít v březnu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení