Český golf čeká průlomový rok 2017

Filip Mrůzek Albatross 16

Sice teprve končí leden, ale už teď se zdá být reálné, že rok 2017 může být pro český golf přelomový. Podle všeho totiž konečně česká mužská golfová špička má kvalitu na to, aby mohla úspěšně konkurovat té evropské. A co víc, má k tomu také možnosti.

Už v loňském roce Filip Mrůzek a Jan Cafourek zaznamenali díky spolupráci s Relmostem několik povedených výsledků na Challenge Tour. Na tu se pak málem dostal díky skvělé sezoně na Pro Golf Tour Stanislav Matuš. Letošek by měl být ještě lepší.

Mrůzek ukázal svůj potenciál třetím místem na turnaji Pro Golf Tour v Egyptě. Ten bral přitom stejně jako ten první, na kterém zazářil pátým místem Matuš, spíše jako rozehrávku do našlapané sezony, během které bude hlavním cílem Challenge Tour.

Na té stihnou Mrůzek i Cafourek odehrát více turnajů než loni, kdy se k Relmostu připojili až v průběhu roku. Minimálně se jedná o devět akcí, pokud se bude dařit, může jich být klidně více.

Pokud budou oba pokračovat ve zlepšujících se výkonech, v příštím roce by se Češi měli radovat minimálně z jedné plné karty na Challenge Tour. A nezapomínejme na Matuše, který jde cestou Pro Golf Tour.

Nejde ale pouze o hráče, na své si přijdou i fanoušci. Na Albatrossu se uskuteční už čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters a opět přijedou velká jména. Potvrzení jsou znovu John Daly a Lee Westwood, poprvé přijede Darren Clarke. Další hvězdy pak odhalí organizátoři koncem března.

Poprvé v historii se pak u nás budou konat dokonce dva turnaje Challenge Tour. Ten už tradiční na Kunětické Hoře, premiéru si pak odbude Praha díky červencové akci na Zbraslavi.

Nezapomínejme ale také na ženy. Klára Spilková se doufejme nakopne těžkou uplynulou sezonou a vrátí se na Ladies European Tour v plné síle. Co si budeme povídat, oproti loňskému roku to (snad) může být pouze lepší, třeba konečně přijde to vytoužené vítězství.

Český ženský golf ale není a hlavně už nebude pouze Spilková. Profesionálkou by se letos měla stát Karolína Vlčková, aktuálně 47. hráčka světového amatérského žebříčku! Ve dvoustovce jsou přitom ještě Kristýna Frýdlová, Sára Kousková a Hana Ryšková.

Také ony budou sbírat zkušenosti nejen na turnaji LET, který se podle všeho přesune z Dýšiny na Čeladnou, ale i na akci nižší série LET Access. Tu uspořádá Česká golfová federace na Casa Sereně a české amatérky se díky ní mohou těšit na spoustu startů.

To všechno nasvědčuje tomu, že rok 2017 může být skutečně pro český golf zlomový v mnoha ohledech. A proto se všichni máme na co těšit. Nezbývá než držet palce a užívat si to.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení