Vedení na Qatar Master převzal razantním způsobem Wang

Jeunghun Wang

Rekordní devítka hráčů v čele leaderbordu je rozprášená. Samostatné vedení na Commercial Bank Qatar Masters převzal jediný hráč. A to razantním způsobem. Korejec Jeunghun Wang zahrál ve třetím kole -7 a s celkovým skóre -15 vede o tři rány.

Po druhém kole dalšího podniku European Tour v katarském Dauhá nastala nevídaná věc. Ještě nikdy v historii nebyla po 36 jamkách v čele hned devítka hráčů. Z nich se v sobotu nejvíce dařilo jednadvacetiletému Wangovi, který zapsal nejlepší výsledek dne. Nakročil tak ke svému třetímu vítězství na evropské túře v kariéře.

"Moje hra železy i na greenu byla dnes kvalitní. Jsem rád, že jsem se dnes vyvaroval bogey. Nechci myslet na vítězství, jen se soustředit na svou hru. Ale vím, že mám dobrou šanci," komentoval Wang, jemuž se přisuzuje potenciál vyhrávat majory.

Z devítky udrželi krok s Wangem nejvíce Jihoafričan Jaco Van Zyl a Španěl Nacho Elvira. Oba zahráli ve třetím kole -4 a na Korejce ztrácejí tři rány. O čtyři rány zpět uvisel za čelem další z pátečních lídrů Thomas Aiken z JAR. Ostatní více či méně odpadali.

Nejhlouběji se propadl Severoirčan Bradley Dredge. Se sobotním skóre +1 se propadl na dělenou osmnáctou pozici a ztrácí na Wanga již osm ran. Přitom ve čtvrtek zahrál dosud nejlepší kolo turnaje za 64.

Pozoruhodnou statistikou je, že zatímco v polovině turnaje bylo maximálně ve čtyřech ranách od vedení 44 hráčů, po dalším kole už jsou to jen čtyři.

Místo útoku na přední příčky si pohoršil rovněž osmnáctý Ernie Els. Sedmačtyřicetiletý Jihoafričan zahrál ve třetím kole -1. Po pátečním propadu si výsledkem 70 ran mírně polepšil i Graeme McDowell, který je s průběžným skóre -5 na děleném 34. místě. O ránu před ním je bývalá světová jednička Martin Kaymer.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení