Magická šestnáctka! Golfová párty roku začíná

TPC Scottsdale

Tahle jamka už viděla věcí. Šestnáctka na TPC Scottsdale je pro mnohé legendární místo, kde během turnaje Waste Management Phoenix Open probíhá každoročně největší golfová pařba sezóny. I takový umí být golf v USA.

Desetitisíce lidí kolem jedné tříparovky, pivo teče proudem, nezabírající cedule "Klid prosím", neutichající hukot, křepčící fanoušci i hráči. Taková je atmosféra kolem tříparové šestnáctky na TPC Scottsdale, kde se od čtvrtka hraje další podnik PGA Tour.

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, kolem celé jamky stojí regulérní stadion, který pořadatelé každoročně postaví jen pro tento turnaj.

Původně stáli lidé na valech kolem jamky, než tu postupně rostly stále větší tribuny až do dnešní podoby uzavřené arény, do které hráči vstupují jako do posvátného chrámu speciálním tunelem.

Výstavba tribun před letošním ročníkem turnaje

S tradičním pojetím golfové etikety to nemá nic společného. Tady se nechává emocím volný průběh. Lidé hlučí a hlasitě povzbuzují za konzumace hektolitrů piva oděni do nejrůznějších masek.

Největší peklo nastává, když padne eso. To pak kelímky s pivem létají vzduchem a greenkeepři nemusí večer zapínat závlahu. Zažil to i Tiger Woods v roce 1997. Jeho hole-in-one je dodnes považován za nejpamátnější moment turnaje, který se hraje od roku 1987.

Populární byly i závody kedíků, kteří po divech svých hráčů i s bagy utíkali, kdo bude první na greenu. Ty už fanoušci neuvidí, protože byly kvůli bezpečnosti nosičů holí zakázány. Zranění nebyla ničím výjimečným. I tak to tu ale stále žije, jako nikde jinde na golfu na světě.

5 nejlepších momentů ze 16. jamky TPC Scottsdale

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení