Čejka začal ve Phoenixu skvěle, ve vedení je Kuchar

Alex Čejka

Po delší době hodně dobře rozehraný turnaj má na PGA Tour Alex Čejka. Na Waste Management Phoenix Open je po úvodním kole v TOP 10, když zahrál hřiště TPC Scottsdale za 67 ran (-4). Na vedoucího Matta Kuchara ztrácí tři rány.

Čejka nevstoupil do nové sezony špatně, když si hned na úvod připsal dvě umístění v elitní třicítce. Tím to ale skončilo. Na další třech akcích nedal cut, když v minulém týdnu v Torrey Pines dokonce zahrál nad osmdesát.

Nyní v Arizoně to je ale zatím jiná káva. Český rodák reprezentující Německo v prvním kole takřka nechyboval, když si připsal jediné bogey, a díky pěti berdíkům se dostal čtyři rány pod par hřiště.

Lepší výsledek by golfista, který se narodil v Mariánských Lázních, potřeboval jako sůl. Ve FedEx Cupu má na svém kontě zatím jen 58 bodů, což stačí na 124. příčku. Pokud by v tomto týdnu skončil v TOP 10, posunul by se minimálně mezi nejlepších sto hráčů.

Jon Rahm na šestnáctce jako Rahmbo

Na Waste Management Phoenix Open je na tom po úvodní rundě stejně jako třeba Rickie Fowler, Brooks Koepka nebo Steve Stricker, kteří stejně jako on se skóre -4 dělí devátou příčku. 

O tři rány lépe je na tom parádně odpočatý Matt Kuchar, který vede. Zkušený Američan se neukázal fanouškům od prosince, kdy se společně s Harrisem Englishem představil na exhibičním turnaji dvojic Franklin Templeton Shootout.

To nejlepší z prvního kola z 16. jamky 

"Od loňského léta do Vánoc jsem toho odehrál docela hodně. Věděl jsem, že potřebuji pauzu a ta přišla na začátku tohoto roku," řekl novinářům Kuchar, který ve čtvrtek ani jednou nezaváhal a zahrál pět birdie s eaglem na pětiparové třináctce.

I když si pochvaluje, že se cítí odpočatý, vynechat některé turnaje pro něho nebylo lehké: "Normálně se nemohu dočkat akcí na Havaji a v Palm Springs. Bylo těžké je vynechat. Mohl jsem být ale doma a být tátou... Byla to skvělá pauza a je příjemné teď vstoupit do roku 2017 dobře."

Výsledek 64 (-7) je pro něho nejlepší rundou na hřišti Stadium, ale mohlo být ještě lépe. A jeho náskok v čele leaderboardu mohl být výraznější. Jenže neproměnil čtyři nadějné putty do tří metrů.

"Cítím, že jsem tam nějaké rány nechal. Dnes jsem ale hrál parádní golf. Měl jsem spoustu šancí a naopak tam nebylo moc záchran parů, což je vždy příjemné. Zahrát první kolo v roce bez bogey je skvělé," nezastíral nadšení Kuchar.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení