Do třetice všeho dobrého? Ne! Friesz na Gecku polevil

Ján Friesz

Třetí slabší turnaj v řadě na Gecko Tour za sebou má slovenský profesionál Ján Friesz. Tentokrát mu nelétaly rány tam kam chtěl v resortu The Westin La Quinta Golf a po dvou kolech skončil se skóre +9 na samostatném 35. místě.

Poté, co už letos dosáhl na zimní španělské přípravné sérii pětkrát na TOP 10, to v posledních deseti dnech nebylo od Friesze úplně ono. I v tomto období byl ale velmi konsistentní, když si na posledních třech turnajích připsal 37., 36. a nyní 35. místo.

V 1. kole to v La Quintě přitom nemuselo být tak špatné, když ještě dvě jamky před koncem pokukoval po paru, když byl jednu ránu nad. Pak ale zahrál bogey a dabláče a do druhého dne šel se čtyřmi ranami nad par.

Nevylepšil si ho, naopak.

Páteční kolo pak bylo nepovedené od začátku.

Po double bogey hned na úvodní desítce přišlo na první devítce ještě pět bogey s jediným birdie. V druhé polovině kola to sice už bylo lepší (tři birdie x dvě bogey), ale i tak žádná slává.

S celkovým skóre +9 obsadil Friesz samostatnou 35. pozici. Ve finančním žebříčku série, ve kterém mu před turnajem patřilo jedenácté místo, si tak určitě nepolepší.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení