Tintěra prožil nejtěžší období, už se mu ale zase rozzářil svět

Lukáš Tintěra

V poslední době neměl vůbec myšlenky na golf. Do života Lukáše Tintěry totiž vstoupil ten nejnepříjemnější "soupeř", když jeden z jemu nejbližších bojoval s rakovinou. Byl to ale boj úspěšný, a tak už se může zkušený český profesionál opět soustředit pouze na svou práci.

Tou je golf, který mu v minulém roce příliš radosti nepřinášel. Nevýrazné výsledky ale nebyly tím, co ho trápilo nejvíce. I on si na vlastní kůži potvrdil rčení, že když nejde o život, tak jde... Víte o co.

"Po Kaskádě jsem prožíval těžké období. Mamka měla nádor na mozku, takže jsem se věnoval jí. Pak ale podstoupila úspěšnou operaci a svět se zase trochu rozzářil. Kritické období, které bylo do Vánoc, jsme zvládli a teď už je doma zase klid," pochvaluje si 32letý Tintěra.

Přiznává, že uplynulá sezona tím byla ovlivněna: "Vědělo se to déle, takže asi mě to tam někde vzadu v hlavě nahlodávalo. Nešlo se úplně soustředit na golf, nebyly na to myšlenky. Ale teď už je všechno super, zase jsem šťastný a zpátky nasměrovaný jedním cílem, kterým je golf."

Začátkem roku tak zapadl zpátky do golfového systému, do kterého přes zimu patří především trénink, posilovna, ale třeba i wellness.

"Když si to dokážete zařídit, může být i golfová zima v Karlových Varech hezká," myslí si hráč ze západních Čech, který také jednou vyrazil na lyže. Na jedinou hodinu. "Stačilo to. Za hodinu jsem si sjel svah asi osmkrát. Měl jsem docela dost," usmívá se.

Klíčová motivace

Se svým koučem AJ McAdamem se podle vlastních slov rozvzpomíná na svůj dřívější švih. Vedle toho se snaží více podsadit pánev v základním postoji, díky čemuž cítí mnohem větší stabilitu a energii směrem od nohou. A pokouší se o strmější nápřah.

"Spolupráce je to moc příjemná. Vše je hodně o motivaci a tu on umí nejlépe, co jsem zažil. Člověk s ním má pocit, že může vyhrávat majory. Přesně to potřebuji. Mít pocit, že vše má nějaký smysl," říká Tintěra.

Ten se pak se svým trenérem před sezonou chce zaměřit ještě na jeden aspekt hry: "Bavili jsme se o tom, že se pokusíme zapracovat nejen na plných ranách, ale i polovičním švihu. A díky tomu zlepšit kontrolu vzdálenosti ran na hřišti."

I v roce 2017 pak bude střídat díky spolupráci s Relmostem akce Challenge Tour s těmi domácími: "Hlavním plánem je co nejvíce hrát. Když se koukám na své výsledky, tak jsou průměrné. Takže nestojí za nic. Chtěl bych je zlepšit, udělám pro to všechno," slibuje Lukáš Tintěra.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení