VIDEO: Génius nebo blázen? Mickelson drivuje hluboko z roughu

Phil Mickelson

Phil Mickelson je továrna na divoké kousky. I po více než 25 letech na PGA Tour neustále překvapuje volbou řešení krizových situací. V repertoáru má rány z klubka televizních kabelů nebo z tribuny. Teď vyhrál míček ponořený hluboko v roughu driverem.

Těžko říct, co ho vedlo k tomuto rozhodnutí. Ano, pro svou ránu do greenu potřeboval délku, ale hrát driverem míček z roughu, který v něm pomalu není vidět? Určitě to byl jeden z těch nápadů, který Mickelsonovi jeho kedík Jim "Bones" Mackay rozmlouval.

Jenže Mickelson vidí často věci jinak.

V minulém týdnu na Farmers Insurance Open například poslal svůj dlouhý putt mimo green, aby se pak na forgreenu zastavil, otočil se a namířil si to téměř přímo k jamce. Bylo z toho birdie.

Tento týden na TPC Scottsdale zahrál Lefty na osmičce v 1. kole birdie ze stromů. Druhý den se ocitl po drivu na podobném místě, navíc měl míček zabořený v roughu tak hluboko, že nebyl na televizních záběrech vidět.

Každý jiný hráč by na prvním místě uvažoval, jak dostat míček ven na fairway. Ne tak Mickelson. Ten přemýšlel, jak dostat míček co nejdál, vždyť byl "jen" 180 metrů od fangle. A tak si vzal driver.

Jasně, ukázalo se, že to nebyl ideální nápad. Bylo z toho bogey, když Phil svou ranou pořádně vyděsil diváky na druhé straně jamky. Přesto míček driverem vyhrál ven a ten podle PGA Shot Trackeru letěl 107 metrů.

Snaha se cení, takže se nedivme, pokud by Mickelson dostal nápad, že v sobotu bude na tříparové stadionové šestnáctce drivovat třeba putterem. Zkrátka, Phil rád zkusí každou ránu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení