Nový rekord! Ve Phoenixu dorazilo na golf 204 906 diváků

celá fotogalerie (20) » Waste Management Phoenix Open

Wau, wau, wau. Kam až tohle poroste? Waste Management Phoenix Open letos opět láme rekordy návštěvnosti, když v sobotu padlo dokonce absolutní maximum. Na golf se do resortu TPC Scottsdale dorazilo podívat neuvěřitelných 204 906 diváků.

Je to o skoro čtyři tisíce fanoušků více, než před rokem. Tehdy sledovalo třetí kolo 201 003 golfových nadšenců, což byl nový rekord. Nyní už bývalý. Dá se přitom očekávat, že v neděli bude pokořeno další maximum.

Tentokrát už ne jednodenní, protože finálové kolo, které se každoročně koná před Super Bowlem, láká méně. Je ale velmi pravděpodobné, že padne absolutní rekord návštěvnosti celého turnaje.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Zde vede také, podle všeho už pouze pár hodin, loňský ročník, během kterého dorazilo na místo 618 365 diváků. K pokoření této mety nyní schází 21 585 dorazivších, když před rokem se přišlo podívat na finálové kolo přes 65 tisíc fanoušků.

O rok dříve jich bylo dokonce ještě o dvacet tisíc více.

I letos je nejvíce táhne 16. jamka, která se během turnajového týdne promění na jednu velkou golfovou párty. Byl to i případ soboty. Hole-in-one byl tentokrát nejblíže Hideki Matsuyama, který skončil 40 centimetrů od jamky. Během dne padlo 12 birdie.

To nejlepší z 16. jamky v třetím kole

Co se týče výsledků, nejlépe je na tom po 54 odehraných jamkách Korejec Byeong Hun An. A to i přesto, že se pro něho jedná o premiéru na turnaji. Hole se mu ale nerozklepaly a po kolech za 66, 66 a 65 ran vede se skóre -16 o ránu před Martinem Lairdem.

"Obecně se zde musíte snažit pálit drivy a pokoušet se přestřelovat bunkery," popsal svou herní filosofii pro tento týden An, který má pro finálové kolo jasný cíl: "Pokusím se opět zahrát bez bogey a snad budu znovu hrát chytře."

Fotogalerie fanoušků z rekordního třetího kola zde

An patří mezi hráče, kteří se nenechají rozhodit hlukem, který logicky musí na hřišti, kvůli masivnímu zájmů fanoušků, být. Naopak, z těch 596 780 diváků, kteří během šesti dní na hřiště dorazili, si užíval každého. 

"Je to opravdu bláznivé. Tolik lidí okolo závěrečných několika jamek, to je doslova šílené. Samozřejmě šestnáctka, ale i 17 a 18, když jdete ke greenu, tak jsou v naprostém obležení. Lidé jsou všude," kroutí trochu nevěřícně hlavou An.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení